Локо (Пд) срази Монтана и се върна на пътя на победата

Отборът на Локомотив (Пд) прекъсна серията си от два мача без победа в родния шампионат, след като днес "смърфовете" спечелиха с 2:1 гостуването на Монтана на ст. "Огоста" в среща от 12-ия кръг.

Мартин Кавдански и Димо Атанасов донесоха успеха на "бяло-черните", докато точен за домакините четири минути преди края бе Мирослав Антонов от дузпа. Време за повече обаче момчетата на Атанас Джамбазки нямаха.

Така Локомотив (Пд) постигна трети успех от 12 мача в "А" група до този момент, като "смърфовете" разполагат с актив от 15 точки, намирайки се в средата на таблица. За монтанци пък това бе 7-о поражение от началото на сезона, като домакините заемат 13-а позиция в таблицата.

Първата част на "Огоста" вървеше към нулево равенство, преди Мартин Кавдански да открие малко преди почивката. В 41' вратарят Веселин Цветковски допусна груба грешка, изпускайки топката след центриране на Златински. От това се възползва Кавдански, който вкара за 0:1.

Още на почивката Атанас Джамбазки извърши две промени, гласувайки доверие на Петров и Христов, докато Стефан Генов даде още игрови минути на новото попълнение Серафим Михайлов.

Последните минути на сблъсъка бяха напрегнати, като двата тима си размениха по едно попадение. В 79' Локо (Пд) посегна към крайния успех, удвоявайки преднината си. Резервата Димо Атанасов се оказа на празна и врата и стори най-лесното, бележейки за 0:2.

Силите на Монтана все пак стигнаха до един гол. В 85' Мирослав Антонов бе фаулиран от Валери Георгиев в наказателното поле на Локомотив, като бившият таран на Левски сам изпълни наказателния удар, бележейки за крайното 1:2.

В следващия кръг Монтана гостува на Миньор, докато Локомотив посреща Черно море.