Устремът на шампионите не стигна за победа над Славия (снимки)

Шампионът и носител на Купата на България Лудогорец трябваше да се задоволи само с равенство 0:0 при гостуването си на Славия на столичния стадион в квартал „Овча купел".

„Орлите" от Разград имаха повече точни удари и бяха по-активни на терена срещу съперника си, но не можаха да преодолеят бившия национален вратар Георги Петков. По-сериозен натиск играчите на Ивайло Петев упражниха в края на първото полувреме и особено във финалните мигове на срещата, но пропуските ги лишиха от пълен успех.

Като че ли най-чистата ситуация за гол след почивката се откри пред резервата Франк Гела, който от пет метра фронтално не можа да засече точно центриране на Йордан Минев. През първото полувреме пък Мирослав Иванов отблизо оплете топката във външната страна на мрежата след разбъркване при ъглов удар.

Така шампионите вече имат актив от 29 точки и ако Левски надиграе Ботев (Враца), ще ги остави на второ място в класирането. Славия е на 9-то място с 15 пункта и се изравнява с Локомотив (Пловдив), който спечели гостуването си на Монтана с 2:1.

През първото полувреме и двата тима не можеха да се похвалят с много създадени чисти положения, като Славия изобщо не отправи удар в очертанията на противниковата врата, а шампионите все пак създадоха напрежение в пеналта на „белите".

В 13-ата минута домакините организираха една от малкото си стойностни акции в противниковата половина, а Здравко Лазаров центрира опасно в наказателното поле. Топката беше насочена точно за Иван Коконов, но Козмин Моци с решителна намеса изби кълбото с глава корнер.

Това беше единственият път през първото полувреме, когато се стигна до по-сериозно положение в актива на „белите", които в този мач играха с резервните си изцяло черни екипи.

От своя страна шампионите създадоха чиста ситуация за гол в два случая - в 32-ата минута след изпълнение на корнер се стигна до разбъркване в пеналтерията на Славия, а Мирослав Иванов с шут от пет метра оплете топката във външната страна на мрежата.

Секунди преди това отново той имаше възможност да се разпише, но с глава отправи опасен удар, който премина застрашително покрай дясната странична греда. През цялото полувреме Лудогорец беше по-атакуващият отбор, но липсваха удари в актива на шампионите - преди това единствено Марселиньо с далечен шут бе пробвал късмета си, но безуспешно.

Домакините удържаха на натиска на съперника в края на полувремето, а втората част започна с по-активни действия на Славия. В 59-ата минута бе регистриран първият точен удар по посока на Иван Чворович, дело на Дейсуке Мацуи, който стреля по диагонала от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на Лудогорец отклони в корнер.

Ивайло Петев направи и трите си смени до 62-ата минута, като пусна в игра Димо Бакалов, Франк Гела и Роман Безяк. Това по никакъв начин не помогна на „орлите" и те дори отстъпваха в играта на съперника, който беше вдъхновен от Здравко Лазаров.

В 72-ата минута се стигна до пряк свободен удар пред наказателното поле на Славия, което беше най-опасното положение в актива на гостите до момента след почивката. Мирослав Иванов обаче изпълни много слабо и нацели стената, а при добавката Марселиньо изпрати топката в аут.

В заключителния четвърт час от мача играта се накъса и реферът Стефан Спасов раздаде 4 жълти картона.

Лудогорец се активизира в последните 5 минути и три пъти стигна до изгодни ситуации за победен гол. Първо в 85-ата Иванов центрира много добре простелно в наказателното поле, а точно преди Йордан Минев да засече на далечната греда, Радослав Димитров с блестяща намеса изби в корнер.

В 87-ата бе ред на Минев да сервира кълбото в пеналтерията, този път отдясно, а връхлитащият Франк Гела от отлична позиция фронтално срещу вратата разочароващо стреля в аут.

В 89-ата защитниците на Славия отново трябваше да чистят в корнер, след като трима играчи на гостите нахлуха в наказателното поле. В крайна сметка финалният щурм на „орлите" не доведе до победен гол и те трябваше да се задоволят само с точка от гостуването си в София.