Локо Пд намачка с късмет Септември и мечтае за Купата

снимка: lap.bg

Локомотив Пд е с единия крак на финала за Купата на България пред около 2000 зрители на Лаута. "Смърфовете" разбиха столичния Септември с 4:0 в първи полуфинал от втория по значимост турнир у нас, макар че имаха и доста късмет, който ги покри. Така пловдивски финал изглежда все по-реален, утре Ботев се изправя в Коматево срещу ЦСКА в другия полуфинал.

Три от головете за Локо паднаха набързо през първата част и тотално убиха интригата, а в края на срещата Игор Банович оформи крайния изход . Реализираха ги капитанът Митко Илиев от дузпа, Стивън Езе с глава и Момчил Цветанов-Малкия шивач на празна врата след чудесна акция на "черно-белите".

Макар и инкасирали тежко поражение, гостите от София можеха да си тръгнат с поне един гол на чужд терен, ала непробиваем днес беше "черно-белият" вратар Мартин Луков, спасил изстрели на Сахити и Чандъров.

Снимка 418581
Напълно според очакванията, отборът на Локомотив беше този, който стартира далеч по-агресивно. Доказателството за това беше опитът за далечен обстрел от страна на Един Бахтич, който обаче не успя да изненада добре позиционирания Валентин Галев.

Отбраната на Септември сериозно се пропука в 7-ата минута, когато капитанът на домакините Митко Илиев се озова напълно непокрит в наказателното поле на столичани. Опитният футболист подаде на Анте Аралица, който беше с гръб към вратата и реши да върне назад за Бахтич. Атакуващият халф не съумя да пробие "виненочервения бетон" въпреки шута си от около 15 метра.

Снимка 418583
Уж подценяваните гости, можеха да стигнат до безценно попадение още с първата си по-сериозна атака. Асен Чандъров с много интелигентно движение пред наказателното поле си отвори коридор и комбинира с Илия Димитров. Той пък по някакъв начин успя да прокара топката между бранителите. На 6-7 метра пред вратата Здравко Димитров стреля плътно и точно, но Луков разпери ръце и отрази.

Миг след страхотната голова възможност за Септември, Локомотив успя поведе в резултата. Фабиано Алвеш направи лоша услуга на своя тим, след като настъпи Митко Илиев в наказателното си поле. Ситуацията се разви точно пред погледа на Станислав Тодоров и реферът от Шумен беше убеден, че това е дузпа. С отговорната задача се нагърби потърпевшият, който елегантно направи 1:0.

"Смърфовете" можеха да бъдат двойно по-щастливи след само още 120 секунди, когато Анте Аралица остана сам срещу стража на столичани. Хърватинът обаче не изневери на пословичното си качество да пропуска 100-процентови положения и след прекалено забавяне, шпагат в краката му изби неговия изстрел в корнер.

Снимка 418584Логичното все пак се случи и селекцията на Бруно Акрапович вече имаше два гола преднина в 19-ата. Отбраната на Септември така и не изчисти топката след корнер, заради което тя бе повторно центриране в полето. Там дебнеше "гигантът" Стивън Езе, който надскочи с лекота Илия Димитров и реализира отблизо.

Еуфорията бързо можеше да напусне редиците на Локо, тъй като в 21-ата минута Суад Сахити остана сам срещу Мартин Луков. Косоварят бе разколебан с едно спасяване, но след това имаше безценен шанс да направи и добавка. Вратарят на домакините обаче спаси и това, с което донесе огромен кеф на всички подкрепящи "черно-белия" тим.

Пловдивските "железничари" нямаха намерение да спират до тук. В 28-ата минута класиката вече се възцари на "Лаута". Митко Илиев отново демонстрира страхотен поглед върху играта, пускайки на миналия зад гърба му Бахтич. Офанзивният халф веднага насочи успореден на голлинията пас. Анте Аралица пропусна хитро, за да може той да стигне до самотния на втора греда Момчил Цветанов, който на празна врата нямаше как да сгреши за 3:0!

Снимка 418582
В следващите 5 минути селекцията на Арангелов/ Христов трябваше да се чувства доста облагодетелствана, тъй като опонентът им пропиля още три страхотни възможности. Ангелов, Бахтич и Аралица обаче не успяха да покачат до 4:0, поне засега...

Септември се размина с вкарването на гол далеч от дома в 55-ата минута. Стивън Езе не прецени центриране от фаул на Боби Галчев и позволи на дебнещния зад гърба му Асен Чандъров да отправи прехвърлящ изстрел с глава. На мястото си обаче бе Мартин Луков, който акробатично изби.

В заветните мигове от срещата падна и четвъртият гол за Локомотив. Отбраната на Септември отново се провали тотално с изнасянето на топката, което позволи на Игор Банович да напредне с топка в крака. Балканецът имаше цялото време на света, за да настрои своя мерник и с плътен шут да оформи крайното 4:0!

Снимка 418586
До края двата тима общо взето доигравха срещата, която доближи "смърфовете" толкова близо до финал за Купата.

Реваншът между двата тима е след седмица, а преди това те ще загреят с по един мач за първенство, припомня топспорт. Локомотив гостува на Дунав (Русе), докато за Септември предстои столично дерби със Славия.