Сити най-после би, Балотели с два гола и червен картон

снимка: mcfc.co.uk

Тимът на Манчестър Сити най-после постигна победа, след като записа 3 поредни загуби в последните си 3 срещи. Момчетата на Роберто Манчини победиха като гост отбора на Уест Бромич Албиън с 2:0.

Срещата се отличи с многото официални наказанаия и най-вече с това, че и двата гола бяха отбелязани от младата звезда на „гражданите" Марио Балотели през първото полувреме, а през втората част той получи червен картон и напусна терена. За отбора на гостите с жълт картон срещата завършиха и още цели трима души - Найджъл Де Йонг, Гарет Бари и Пабло Сабалета. За домакините пък два жълти и съответно червен картон получи Мулумбу, а с по един се разписаха Крис Брънт и Пабло Ибанес.

Супер Марио откри резултата в 18-тата минута след страхотна атака на Сити, в която участие взеха Давид Силва и Карлос Тевес, а в 24-тата „гражданите" вече водеха с 2:0, отново след попадение на Балотели.

През втората част футбол на терена почти не се игра, но за сметка на това двата отбора получиха общо 10 жълти картона, два от които се превърнаха и в червени. Първо изгонен бе голмайсторът Балотели, а малко по-късно под душовете го последва и футболистът на домакините Мулумбу.

С тези 3 точки тимът на Роберто Манчини си върна четвъртото място във временото класиране, което за кратко бе заел отбора на Нюкясъл след победата над Арсенал по-рано днес. В сряда „гражданите" излизат на „Сити ъф Манчестър" в дербито срещу Юнайтед.