Челси би Блекбърн само за престиж

Челси победи Блекбърн Роувърс с 2:1 в мач от последния кръг на английската Висша лига.

За „сините" от Лондон точни бяха Джон Тери и Раул Мейрелеш, а почетното попадение за Роувърс вкара нигерийският нападател Якубу Аегбени.

Двубоят обаче нямаше значение, тъй като Челси вече бе изгубил всякакви шансове да се бори за по-челно от шестото място, а Блекбърн изпадна от Премиършип след поражението от Уигън миналата седмица.

Следващата седмица на Челси предстои финалът в Шампионската лига, където чака Байерн Мюнхен и Роберто Манчини бе избрал да пусне голяма част от резервите си срещу Блекбърн. На вратата на лондончани бе Рос Търнбул, а атаката се водеше от Ромели Лукаку. Като титулят започна и младият Сам Хъчисън.

Въпреки тези промени Челси бе по-добрият тим на „Стамфорд Бридж" и заслужи победата. Първото полувреме бе по-бедно на положения, но именно през него дойдоха двете попадения за домакините.

След като на няколко пъти Лукаку не успя да намери мрежата на Джей Кийн, в 30-та минута това стори капитанът Джон Тери. Именно Лукаку центрира и Тери с глава заби топката в противниковата мрежа.

Три минути по-късно резултатът бе удвоен. Микаел Есиен намери Раул Мейрелеш на границата на наказателното поле и португалецът прати кълбото право в долния ляв ъгъл на вратата на Блекбърн. Гостите пък с нищо не успяха да затруднят Петър Чех.

През второто полувреме все пак възпитаниците на Стив Кийн се посъвзеха и се постараха да напуснат с чест Премиършип. Джош Морис, Скот Дан и Девийд Хойлет обаче пропуснаха да върнат тима си в мача. Това все пак стори Якубу Аегбени 30 минути преди края на срещата. Скот Дан центрира след корнер и нигериецът засече топката с глава неспасяемо в мрежата на Челси. Това обаче остана единственото попадение на сметката на Блекбърн. Челси от своя страна създаде редица положения пред Джейк Кийн, но също не стигна до ново попадение.

Така Челси остана на шеста позиция с актив от 64 точки и ще се надява на победа срещу Байерн в Мюнхен, тъй като евентуално поражение във финала на Шампионската лига ще лиши тима от участие в най-престижния европейски клубен турнир. Блекбърн пък финишира на предпоследното 19-то място с 31 пункта и догодина ще има мисията да се бори за завръщането си в английския елит.