Ливърпул продължи великолепната си серия с победа над Астън Вила (ВИДЕО)

Тимът на Ливърпул продължи великолепната си серия и вече в 14 мача във всички турнири е допуснал само едно поражение. Днес възпитаниците на мениджъра Брендън Роджърс победиха Астън Вила с след голове на Фабио борини в 24-тата минута и Рики Ламбърт в 79-тата в гостуването си на „Вила Парк” в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига.

С тази победа „червените” събраха актив от 35 точки се доближиха на четири от Топ 4, но с мач повече от Саутхямптън, който за момента заема последната позиция даваща място в турнира Шампионска лига и е с мач по-малко.

За Астън Вила това бе 7-ми мач без победа в първенството на Острова и засега запазват 13-тата си позиция с 21 пункта.

Пол Ламбърт заложи на Гузан на вратата, в защита действаха Хътън, Сисоко, Бейкър, Окоре,  пред тях тримата в халфовата линия започнаха Санчес, Делф и  Уестууд, а в атака действаше триото Клевърли, Бентеке и Агбонлахор.

Брендън Роджърс  отново заложи на тактиката си с трима защитници – Сако, Шкъртел и Джан, капитанът на тима Стивън Джерард не бе в групата за мача поради контузия и в средата на терена започнаха Маркович, Хендерсън, Лукас Лейва и Алберто Морено, Борини водеше отново атакуващото трио, подпомаган от Стърлинг и Коутиньо. На вратата отново бе Миньоле.

Двубоят започна доста скучно и многото грешни пасове в центъра на терена не доведоха до никакви голови положения.

След 15-тата минута двубоят леко се раздвижи и играчите на Ливърпул първи се възползваха от открилата се пред тях възможност. В 15-тата минута Алберто Морено получи добър пас в половината на домакините и с точен удар вкара топката във вратата, но веднага след това последва сигнал за засада.

Все пак мърсисайдци успяха да открият резултата в 24-тата минута след като Хендерсън центрира към свободния Борини и италианеца не сбърка от близко за 1:0.

След като поведе в резултата Ливърпул продължи да търси попадение, като Коутиньо пропусна най-изгодното в 30-тата минута на мача, когато стреля с глава, но топката попадна право в ръцете на Брад Гузан.

В 38-та минута Рахийм Стърлинг излезе сам срещу стража на домакините, но завършващият му удар бе отчайващ и вратаря улови кълбото без никакви затруднения.

През последните пет минути от първата част Астън Вила наложи лек натиск, но Клевърли и Санчес пропуснаха изгодни положения и двата отбора се прибраха в съблекалните при резултат 1:0.

Втората част започна с лек превез в полза на домакините, които бързо стигнаха до два корнера, от които нищо не се получи, веднага след това „червените” имаха идеална възможност, след като Коутиньо изведе Борини, но нападателя не можа да се ориентира бързо и топката бе избита в корнер. Хендерсън центрира именно към италианеца, който от границата на вратарското наказателно поле стреля, Гузан докосна топката, която се отклони в напречната греда и бе изчистена от защитата на Вила.

В 60-тата минута Бентеке изпусна чудесна възможнаст, след като топката му бе центрирана от спрягания за трансфер именно в тима от „Анфийлд” Фабиан Делф. Нападателят овладя добре топката и стреля от воле, но право в ръцете на Миньоле, който изби.

Натискът на домакините продължи и пред тях се откри ново положение в 66-тата минута. Ваймън се измъкна добре от Хендерсън, навлезе в наказателното поле и точно преди да нанесе решаващият си изстрел Хендерсън се върна и поправи грешката си с добър шпагат. Последваха две нови положения в следващите три минути, но Бентеке и Бейкър изпуснаха отлични положения.

Въпреки по-добрата игра на момчетата на Пол Ламбърт, в 79-тата минута Астън Вила допусна грешка при изнасянето на топката и Стърлинг се възползва, след което подаде към Ламбърт, който от границата на наказателното поле с добре премерен изстрел удвои преднината на „червените” – 2:0.

До края на мача Агбонлахор и компания опитаха да направят нещо, с което да запомнят днешния мач, но атаките им така и не се получаваха.

Астън Вила не можа да отбележи гол, а Ливърпул си тръгна от „Вила Парк” с пълния актив от три точки.