Голове след почивката върнаха Юнайтед в правия път (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от три поредни мача без успех във Висшата лига и записа победа с 2:0 при визитата си на Куинс Парк Рейнджърс в среща от 22-ия кръг на шампионата.

Първият гол в двубоя отбеляза влезлият на почивката Маруан Фелаини, който се възползва от асистенция на Антонио Валенсия и прониза иначе отличния в днешния двубой Робърт Грийн.

В самия край на срещата друга от резервите на Луис ван Гаал - Джеймс Уилсън покачи на 0:2, с което и съвсем уби интригата в срещата. Радамел Фалкао на три пъти пропусна да отбележи поне веднъж за "дяволите", докато Давид де Хеа се намеси блестящо след удари на Чарли Остин през първата част.

Така Манчестър Юнайтед записа 11-и успех от началото на сезона, с който "дяволите" поне временно изпревариха Саутхямптън на третото място с актив от 40 точки. "Светците" имат 39, но воденият от Роналд Куман състав все още не е изиграл гостуването си на Нюкасъл по-късно днес.

КПР от своя страна записа пети пореден мач без записан успех, като "рейнджърите" остават на предпоследното 19-о място с актив от 19 точки.

Въпреки желанието на голяма част от феновете на тима, Луис ван Гаал отново заложи на тактическа постройка 3-5-2 за Манчестър Юнайтед. Контузеният Робин ван Перси отстъпи мястото си сред титулярите на Радамел Фалкао, докато Анхел Ди Мария, Уейн Рууни и Хуан Мата трябваше да подпомагат колумбиеца в предни позиции. Дейли Блинд и Антонио Валенсия стартираха на фланговете, а Майкъл Карик трябваше да оперира пред тримата бранители Фил Джоунс, Джони Евънс и Маркос Рохо.

Хари Реднап заложи на дуото Чарли Остин – Боби Замора в атаката на КПР, докато Лерой Фер и Едуардо Варгас трябваше да атакуват през двата фланга. Джоуи Бартън и Карл Хенри започнаха като двойка вътрешни халфове за „рейнджърите“.

Домакините не започнаха дотам концентрирано срещата, като още в 5' единствено бързата намеса на Робърт Грийн не позволи на Анхел Ди Мария да догони не особено добър пас към вратаря на КПР. Пет минути по-късно Майкъл Карик намери очертанията на вратата, но за Грийн не бе проблем да улови.

В 13' бившият анлглийски национал осъществи чудесно спасяване на вратата си. Хуан Мата успя да намери Радамел Фалкао на голова позиция, като единствено рефлексът на Робърт Грийн лиши Ел Тигре от откриване на резултата.

КПР отговори на предизвикателството в 18', когато домакините също не бяха далеч от попадение, но Едуардо Варгас стреля в аут. Минута по-късно и Де Хеа трябваше да демонстрира високата си класа, успявайки да парира изстрел на Чарли Остин.

В 30' защитата на Юнайтед отново се пропука, като и този път Чарли Остин получи шанс да стреля след подаване на Джоуи Бартън. И този път „деветката“ на КПР намери рамката на вратата, но отново Давид де Хеа бе на висота и отрази.

До почивката Манчестър Юнайтед така и не успя да създаде нови опасности пред вратата на Грийн, а продукцията на „дяволите“ далеч не се хареса на феновете на тима. Почитателите на гостите започнаха да скандират „4-4-2“, с което ясно и изразиха несъгласието си с избраната от Луис ван Гаал схема на игра.

На почивката холандският мениджър реагира, но не с промяна на схемата, а с вкарването в игра на Маруан Фелаини. Белгийският национал замени Хуан Мата, докато Стивън Колкър зае мястото на Ричард Дън в състава на домакините.

Втората част стартира с възможност за КПР, но Лерой Фер не намери целта след изпълнение на статично положение. В 56' Манчестър Юнайтед отговори, но и този път Робърт Грийн се намеси блестящо след удар на Радамел Фалкао.

Направената от Ван Гаал смяна се оказа успешна, защото в 58' именно Маруан Фелаини изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата. Белгийският халф бе оставен непокрит в пеналтерията на съперника и се възползва от асистенция на Валенсия, разпечатвайки вратата на Робърт Грийн за 0:1.

Постепенно двубоят на „Лофтус Роуд“ навлезе в своите заключителни 15 минути, а домакините от КПР нямаха друг избор, освен да хвърлят всичко в предни позиции. В 75' пред „рейнджърите“ се откри отличен шанс, който обаче бе пропилян. Лоша комуникация между Майкъл Карик и Маркос Рохо позволи на Едуардо Варгас да се устреми напред, като чилиецът взе грешно решение, избирайки да не комбинира с намиращия се на добра позиция Чарли Остин. Майкъл Карик пък се върна навременно и елиминира опасността.

Минута по-късно отново Радамел Фалкао бе длъжен да отбележи, но колумбиецът бе изправен от Колкър след добро подаване на младока Джеймс Уилсън.

В добавеното време на срещата Манчестър Юнайтед все пак успя да подпечата успеха си, а точен за крайното 0:2 бе Джеймс Уилсън. Първоначално младият нападател не успя да преодолее Грийн след подаване на Ди Мария, но при добавката бе точен и попадна в прегръдките на съотборниците си.