Божинов се развихри в Серия Б

Българският нападател Валери Божинов напомни за най-добрите си дни и вкара два гола за успеха на Тернана над Кротоне с 2:1 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия Б. С днешните си  голове Божинов има вече пет попадения от началото на сезона, а

Тернана с 28 точки се изкачи на 13-о място. Българският нападател откри резултата при първата възможност за своя тим. Фацио и Авенати направиха добра атака, последният  леко отклони към Божинов, за който не беше проблем да вкара от  7-8 метра. Малко преди края на първото полувреме бившият  футболист на Ювентус, Фиорентина и Ман Сити спечели фаул, но от  него не произлезе нищо. Но 7 минути след началото на втората  част Валери вкара за 2:0 с прехвърлящ удар с глава, след като  видя опразнената врата. В 66-ата минута той беше заменен от  Федерико Чераволо.

В края на срещата гостите намалиха чрез Падован, а в  последните минути Дианда от Тернана получи червен картон.  Въпреки това обаче домакините постигнаха важна победа и вече се  утвърждават в средата на таблицата.