Легендата Лампард измъкна Ман Сити у дома (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът Манчестър Сити отново се изравни поне временно с лидера Челси в класирането на английската Висша лига, печелейки трудно с 3:2 домакинството си на Съндърланд в среща от 20-ия кръг на първенството.

В герой за "гражданите" отново се превърна ветеранът Франк Лампард, който който влезе в игра двадесет минути преди края и почти веднага отбеляза победното попадение във вратата на бившия страж на Сити Костел Пантилимон.

Преди това Яя Туре и Стеван Йоветич бяха дали аванс на шампионите, но Съндърланд изравни с два бързи гола на други двама бивши футболисти на Сити - Джак Родуел и Адам Джонсън.

Така Манчестър Сити събра актив от 46 точки и се изравни с Челси, който обаче все още не е изиграл гостуването си на Тотнъм тази вечер.

Съндърланд от своя страна инкасира шеста загуба за сезона и остава на 14-а позиция с актив от 20 точки.

Първата част на "Етихад Стейдиъм" протече без отбелязани голове, като развръзката в двубоя настъпи след почивката.

Между 57' и 66' шампионите стигнаха до два гола аванс в своя полза, разпечатвайки вратата на Пантилимон.

Първи за 1:0 се разписа Яя Туре, който в 56' изведе "гражданите" напред. Котдивоарецът препарира румънския национал с впечатляващ изстрел от дистанция, намирайки един от горните ъгли на пазената от Пантилимон врата.

Десетина минути по-късно Йоветич покачи на 2:0. Черногорецът засече точно центриране на Клиши отляво и също вкара, удвоявайки аванса на своя тим.

И въпреки, че успехът на Сити изглеждаше сигурен в този етап от срещата, "черните котки" набързо охладиха ентусиазма по трибуните. В 68' Уили Кабайеро успя да спаси изстрел на Джакерини, но при добавката Джак Родуел вкара за 2:1, връщайки своя тим в срещата.

Малко след това Съндърланд получи и правото да изпълни дузпа. Пабло Сабалета извърши нарушение в наказателното поле на своя тим, а Адам Джонсън бе точен от бялата точка, възстановявайки равенството за 2:2.

По това време Мануел Пелегрини вече погледна и към резервната си скамейка, гласувайки доверие на Франк Лампард. Бившият английски национал светкавично установи влияние върху срещата, като само три минути след влизането си отбеляза за 3:2, носейки успеха на своя тим. Лампард бе на точното място в точното време, засичайки центриране на Клиши и изправяйки трибуните на "Етихад" на крака.