Ливърпул наказа грешките на Манчестър Сити и го отдалечи от титлата (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул продължава великолепната си серия от мачове без загуба, която започна около Коледа и днес на "Анфийлд" мърсисайдци спечелиха трудно с 2:1 срещу шампионите от Манчестър Сити. Головете за домакините реализираха Джордън Хендерсън и Филипе Коутиньо, а Един Джеко бе точен за "гражданите".

След тази победа "червените" събраха актив от 48 точки и се изравниха с четвъртия Арсенал, който днес играе с Евертън.

Загубата за Манчестър Сити означаваше, че те остават на пет точки зад лидера Челси, но "сините" от Лондон са с мач по-малко, тъй като по-късно днес ще спорят за Купата на Лигата с тима на Тотнъм.

Съставите:

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс започна срещата с познатата 3-4-3, като впечатление прави отсъствието на Марио Балотели и Даниел Стъридж от стартовите състави. Адам Лалана, Филипе Коутиньо и Рахийм Стърлинг водиха "червената" атака. В средата на терена стартираха Алберто Морено, Джо Алън, капитанът Джордън Хендерсън и Лазар Маркович. Защитната тройка на мърсисайдци е Деян Ловрен, Мартин Шкъртел и Емре Джан, а Симон Миньоле започна под рамката на вратата.

Мануел Пелегрини избра гостите да играят в класическата 4-4-2 система, като Джо Харт започна между гредите, Пабло Сабалета, капитанът Венсан Компани, Елиякуим Мангала и Александър Коларов са четиримата в отбрана, пред тях стартираха Давид Силва, Фернандиньо, Яя Туре и Самир Насри, а на върха на атаката застанаха Серхио Агуеро и Един Джеко.

Сблъсъкът на уикенда започна със здрава битка в средата на терена, като гостите първи организира по-опасна атака, но Серхио Агуеро бе в позиция на засада.

В 7-мата минута Джо Алън изведе по блестящ начин Адам Лалана, но младият англичанин не успя да отправи достатъчно силен удар. Само минута по-късно именно Лалана отбеляза гол, но той бе отменен правилно заради засада.

В 10-тата минута Джордън Хендерсън изпрати "червените" привърженици в екстаз, след като се разписа с много красив фалцов удар по диагонал от границата на наказателното поле. Секунда по-рано Венсан Компани не успя да изчисти топката и тя стигна до капитана на мърсисайдци.

В 13-тата минута последва ново чисто положение в мача, този път то се откри пред шампионите. Давид Силва изведе Серхио Агуеро очи в очи със Симон Миньоле, но изстрелът на нападателя срещна страничната греда.

Постепенно играта се поуспокои и до 20-тата минута двата тима главно бъркаха пасовете си в средата на терена.

В 26-тата минута "гражданите" организираха най-добрата си атака от началото на срещата. Давид Силва намери Агуеро, нападателят успя да събере около себе си цялата отбрана на Ливърпул, след което подаде на свободния Един Джеко и последния не сбърка, промушвайки топката между краката на Миньоле.

10 минути преди края на първата част Лазар Маркович изведе по прекрасен начин Лалана, но ударът от въздуха на английския национал не намери очертанията на вратата.

В 45-тата минута Стърлинг изпусна не лошо положение за тима си, след като реши да финтира Компани, вместо да стреля към вратата на Джо Харт.

Втората част започна с много добра атака в "небесно синьо" и Агуеро изпусна от изгодна позиция.

Последва лек натиск на "червените" и в 52-рата минута Лалана центрира прекрасно към Стърлинг, но нападателят не успя да се възползва от паса и стреля в аут.

Две минути по-късно Лалана за втори път промуши топката зад Харт, но и този път правилно бе вдигнат флагът на страничния съдия.

Последваха 10 минути спокоен футбол на "Анфийлд", като положения пред двете врати липсваха, след като играчите на Брендън Роджърс бъркаха доста голяма част от пасовете си току пред наказателното поле на Сити, но пък бързо след това си връщаха притежанието на топката. "Небесно сините" загубиха битката в средата на терена през втората част и това доведе до промяна в редиците им. Джеймс Милнър се появи на терена 30 минути преди края на срещата, заменяйки Един Джеко.

Мачът вървеше изключително равностойно, докато геният на Филипе Коутиньо отново не блесна. В 75-тата минута бразилският атакуващ полузащитник се освободи по прекрасен начин и с шут, много подобен на този на Хендерсън изведе отново "червените" напред в резултата.

Две минути след попадението на Коутиньо Серхио Агуеро отново навърза цялата червена защита, но този път реши да стреля и сбърка, като кълбото премина на около метър от страничната греда.

В 82-рата минута на терена се появи Коло Туре, като интересен факт в случая е, че за първи път братята Яя и Коло Туре играят един срещу друг в официална среща.

В 88-та минута Даниел Стъридж пропусна шанса да реши мача, след като Хендерсън открадна от Яя Туре и му подаде, но изстрелът на нападателя премина доста встрани от целта.

Минута преди края на срещата Яя Туре успя да намери по прекрасен начин Силва, но завършващият изстрел на испанеца премина в страни от вратата на Миньоле.

До края на срещата играчите на Мануел Пелегрини не успяха да измислят нищо интересно и негативната им серия на "Анфийлд" продължава. Те нямат победа на този стадион от 2003 година, а като допълнение домът на Ливърпул остава и единственият терен, на който Сити няма победа след смяната на собствениците през 2008 година.