Валенсия се изравни с Атлетико на третото място (ВИДЕО)

снимка: valenciacf.com

Валенсия записа четвърта поредна победа в испанската Примера дивисион и утвърди статута си на отбора в най-позитивно състояние в момента, след като срази с 2:0 Реал Сосиедад на Дейвид Мойс в ранната среща от неделната програма на 25-ия кръг.

„Прилепите“ събраха 53 точки и се изравниха по актив на третото място с шампиона Атлетико (Мадрид), който все пак още не е изиграл двубоя си от уикенда. От 20 часа днес „дюшекчиите“ на Диего Симеоне гостуват на Севиля в едно от дербитата на кръга.

Реал Сосиедад е само с три победи в единадесетте мача от всички турнири през 2015-та година и остава с 27 точки на 11-то място, като засега само пет пункта го делят от зоната на изпадащите и задачата „оцеляване“ не е изпълнена.

Головете за Валенсия срещу баските реализира Пабло Пиати само в рамките на 180 секунди между 53-ата и 56-ата минута. Първо той подложи левия си крак и засече в мрежата от около пет метра центриране по земя на Даниел Парехо, а след това от почти идентична ситуация прати топката в мрежата след подаване също отдясно на Софиан Фегули.

От началото на 2015-та година Валенсия отстъпи единствено на Малага като гост с 0:1 в Ла Лига и съвсем логично се бори дори за третата позиция с Атлетико (Мадрид), която дава право на директно участие в групите на Шампионска лига.

Ключът към успехите е крепостта, в която отборът на Нуно Еспирито Санто превърна стадион „Местая“. „Прилепите“ са спечелили всяко домакинство, в което са отбелязвали поне един гол, като дори световният и европейски клубен шампион Реал Мадрид преклони глава пред Валенсия в самото начало на календарната година – именно поражението с 1:2 прекрати рекордната победна серия на „белия балет“.

Отборът на Дейвид Мойс пък продължава да бъде единственият в Примера дивисион без победа като гост до момента през сезона.