Ливърпул измести Арсенал от топ 4 след разгром, Салах чукна кота 20

снимка: twitter.com

Ливърпул разгроми Борнемут като гост с 4:0 в двубой от 18-ия кръг на английската Висша лига и по този начин измести Арсенал от 4-ата позиция в класирането. Головете за мърсисайдци вкраха Филипе Коутиньо, Деян Ловрен, Мохамед Салах и Роберто Фирмино. Египтянинът отбеляза третото попадение за тима си и достигна кота 20 с екипа на Ливърпул. Той продължава да е убедителен голмайстор в шампионата с 14 попадения.

В 11-ата минута Филипе Коутиньо можеше да изведе мърсисайдци напред в резултата. Той стреля технично покрай стената на Борнемут от пряк свободен удар, но нямаше късмет и топката срещна страничния стълб на Асмир Бегович.

Бразилецът се "поправи" в 20-ата минута, когато спринтира отляво с топката и влезе в пеналта, преминавайки трима бранители на "черешките". Накрая Коутиньо стреля по земя в близкия ъгъл и не остави никакви шансове на Бегович.

След 6 минути Деян Ловрен удвои в полза на играчите на Юрген Клоп. Коутиньо центрира от корнер, а топката бе избита и почти излезе в аут. Роберто Фирмино обаче я центрира обратно в пеналта, където хърватският му съотборник плонжира и я вкара с глава във вратата на Борнемут.

"Черешките" също имаха своите шансове в нападение. Те отговориха подобаващо в 39-ата минута, когато Джърмейн Дефоу бе изведен зад отбраната на мърсисайдци. Опитният нападател направи всичко, както трябва, но ударът му срещна страничната греда на Симон Миньоле.

Пропускът на Борнемут бе наказан от Мохамед Салах в 44-ата. Египтянинът премина през двама футболисти на домакините и технично стреля в обратния ъгъл, за да реши интригата в двубоя.

В 66-ата минута Роберто Фирмино само задълбочи раната на "черешките". Филипе Коутиньо центрира в пеналта, а сънародникът му направи плонж, за да изпревари защитник на домакините. Той насочи топката с глава към вратата, а Асмир Бегович отново нямаше какво да стори.

След гръмката победа Ливърпул измести Арсенал от четвъртото място в подреждането. Футболистите на Юрген Клоп имат 34 точки в актива си. Борнемут е 16-и с 16 пункта.