Литекс се подигра с Локо (Пд) и е вече втори

Тимът на Литекс излезе на втора позиция във временното класиране на "А" група, след като днес "оранжевите" постигнаха разгромен успех с 5:0 при визитата на Локомотив в Пловдив.

Така само кръг преди края на първенството, ловчанлии са с едни гърди пред ЦСКА, който по същото време завърши 0:0 при гостуването си на Ботев.

Литекс разполага с актив от 72 точки на сметката си, докато ЦСКА остава на трета позиция със 71. Така всичко ще се реши в последния 38-и кръг, когато Литекс ще приеме Левски на ст. "Градски" в Ловеч, докато "армейците" ще приемат Локомотив у дома.

Двубоят на "Лаута" се превърна в истински кошмар за "черно-белите", които влязоха в ролята на боксова круша за водения от Миодраг Йешич състав. По два гола за Литекс отбелязаха Вилмар Джордан и Момчил Цветанов, докато веднъж във вратата на Йордан Господинов се разписа и Симеон Славчев.

Голеадата на ст. "Локомотив" започна в 23', когато Момчил Цветанов отбеляза първия си гол в двубоя. Вилмар Джордан нацели една от гредите зад Господинов, но при добавката Малкия шивач откри за 0:1.

4085313

Резултатът бе удвоен седем минути преди почивката, когато Джордан също откри головата си сметка в двубоя. Таранът на Литекс се възползва от асистенция на Цветанов и без големи проблеми вкара за 0:2.

След почивката отборът на Литекс успя и да затвърди успеха си, докато домакините от Локомотив съвсем свалиха гарда.

4085311

В 50' Вилмар Джордан с мощен изстрел вкара втория си гол в мача, а само пет минути по-късно това стори и Момчил Цветанов. Бившият младежки национал завърши отлично добра акция на Литекс и покачи на 0:4.

Резилът стана пълен за Локомотив в 63', когато дойде ред и на национала Симеон Славчев. "Шестицата" преодоля Господинов с прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата, носейки три точки на Литекс в сблъсъка.