Мъри спря ЦСКА за второто място

ЦСКА загуби втората позиция кръг преди края на сезона в А група, след като стигна само до нулево равенство като гост на Ботев (Пловдив) на базата на „канарчетата“ в квартал „Коматево“.

За първи път в историята на съперничествата между двата тима мач в Пловдив завършва без отбелязан гол, като и ЦСКА, и Ботев имат основания да съжаляват за няколко пропуснати възможности. Като цяло в срещата обаче нямаше много чисти положения и равенството е напълно резонно.

„Армейците“ имат 71 точки и отстъпват втората позиция на Литекс, който по същото време днес разпиля с 5:0 Локомотив в Пловдив и събра 72 пункта. „Оранжевите“ загубиха 3 от 4-те си мач с ЦСКА през този сезон, но са „на полпозишън“ в битката за първата подгласническа позиция.

Литекс приема Левски в последния кръг на шампионата на 18-ти май от 20 часа, а по същото време ЦСКА посреща Локомотив (Пловдив). Ботев нямаше полза от днешния сблъсък с „армейците“, защото с 65 точки продължава да заема 4-та позиция без шанс за прогрес, а и си осигури участие в евротурнирите още с достигането на финала за Купата на България, който ще се играе в четвъртък.

4085318

ЦСКА остава без победа като гост в Пловдив тази кампания, но прекрати стопроцентовата победна серия на „канарчетата“ в домакинства на столични отбори – 5 победи от 6 двубоя. Мачът в „Коматево“ бе подчертано равностоен, но и двата тима заиграха по-освободено в заключителния четвърт час и изтърваха най-чистите си положения.

4085317

Хубава триходова контраакция на „червените“, минала през Емил Гъргоров и Неманя Милисавлевич завърши с отличен прехвърлащ пас на сърбина за Тони Силва в наказателното поле. Националът на Гвинея-Бисау обаче от шест метра прати разочароващо топката над горната греда, останал фронтално очи в очи с Адам Стаховяк.

4085320

„Канарчетата“ пък можеха да завършат първенството с победа пред собствена публика, но в 93-ата минута Александру Куртеан нацели гредата. Той бе намерен в наказателното поле, завъртя се и стреля, но нямаше късмет да разпечата вратата на Райс М'Боли.