Литекс разпиля Хасково

Литекс разгроми последния в класирането Хасково 2009 с 4:1 и събра 32 точки, колкото има и 3-ият Локомотив (София). Младокът Пламен Гълъбов и Армандо Ваюши вкараха преди почивката, а Уилмар Джордан добави два гола през втората част. С тези два гола Джордан вече има 9 и се нарежда на 2-а позиция при стрелците.

Гостите от Ловеч имаха надмощие през цялото време и още в 9-ата минута можеха да поведат след грешка на Олег Шалаев, но Асприля не успя да вкара гол. В 12-ата минута Армандо Ваюши центрира, топката прехвърли всички играчи в наказателното поле и стигна до Васил Божиков, който стреля. Вратарят Банков отби топката, но тя попадна в Гълъбов, който я довкара в мрежата.

В следващите 15 минути играчите на Литекс пордължиха за нападат, но удари на Асприля и Руменов не намериха целта. В 33-ата минута най-добрият в редиците на Литекс Асприя проби по фланга и центрира към Джордан, който се размина с топката. Тя обаче стигна до Ваюши, който я вкара в мрежата. За цялата първа част домакините отправиха едва един удар, но той мина над горната греда. 8 минути след началото на втората част Литекс вече водеше с 3:0 с гол на Джордан.

Той се разписа с глава от 5-6 метра след чудесно центриране от дясно на Страхил Попов. Само след 6 минути колумбиецът вкара и четвърти гол в мача, този път с крак от 7-8 метра след пробив и пас от ляво на Ваюши. В 71-ата минута Ваюши можеше да се разпише, след като Джордан и Десподов комбинираха. Младокът подаде към влизащия на скорост албанец, но Ваюши стреля над гредата. В следващите десетина минути хасковлии тръгнаха в атака, но така и не застрашиха вратата на Баривиера.

Три минути преди последния съдийски сигнал Страхил Попов можеше да вкара, но ударът му излезе в аут. В 92-ата минута Хасково стигна до гол на честта. Георги Коруджиев влезе от дясно в наказателното поле и стреля, Васил Божиков остана без шанс да го спре, а вратарят Баривиера изби. Топката обаче отиде право в краката на Алексиев, който от 5 метра на празна врата вкара с всичка сила.