Славия сломи Левски за първи път след 23 мача без успех

Левски допусна втора поредна загуба в А група, след като бе сразен с 3:1 от Славия в най-старото столично дерби на стадиона в софийския квартал „Овча купел“. Срещата бе първа от съботната програма на 19-ия кръг в първенството и след поражението „сините“ не могат да са спокойни за мястото си в първата шестица през зимната пауза.

„Сините“ остават временно на въпросното шесто място с 27 точки, докато Славия с 20 се изравнява на 9-то място с Локомотив (Пловдив), който вчера допусна катастрофална домакинска загуба с 0:4 от Локомотив (София).

4127860Славия прекрати ужасяваща серия в исторически план – 23 мача без победа над Левски, който в края на първото полувреме остана с човек по-малко на терена заради изгонването на Аймен Белаид за втори жълт картон.

„Сините“ демонстрираха силен боен дух след почивката, но заради грубите индивидуални грешки загубиха заслужено, като можеха да допуснат и повече голове, ако домакините се бяха възползвали от всичките си контраатаки.

Герой за Славия бе Жереми Манзоро, който откри резултата от пряк свободен удар в 43-ата минута. Въпреки изгонването на Белаид обаче Левски намери начин да стигне до изравнителен гол, дело на топ реализатора на тима Валери Домовчийски, който в 54-ата минута се разписа.

В 68-ата минута Манзоро направи самостоятелен пробив покрай бранителите на Левски, които почти не го притесниха, като бившият играч на Черноморец се озова очи в очи с Пламен Илиев и промуши топката покрай стража за 2:1.

Левскарите не успяваха да се възползват от малкото си положения след почивката, докато контраатаките на Славия като по чудо не водеха до ново попадение във вратата на Илиев. В крайна сметка в 87-ата минута логичното се случи и Манзоро оформи своя хеттрик, след като вратарят отклони прострелно центриране по тревата, а голмайсторът на „белите“ бе оставен непокрит и от около четири-пет метра нямаше как да сбърка пред опразнената врата.

4127861

Левски приключва със загуба 2014-та година и негативна поредица от три мача без успех, без да се брои разгромът с 4:0 над Монтана в осминафиналите в турнира за Купата на България.

Домакините също завършиха мача в намален състав заради червения картон на Диего Фераресо за ненужно опасно нарушение срещу Мирослав Иванов в 84-ата минута.