Литекс не можа да пробие Локо (Пд) у дома

Отборите на Литекс и Локомотив Пловдив направиха равенство 0:0 в мач от 13-ия кръг на "А" група, игран на Градския стадион в Ловеч.

Домакините доминираха през целия двубой, но "смърфовете" се защитаваха добре и заслужено стигнаха до точката.

През първата част Кристиян Малинов и Данило Асприля пробваха шанса си с изстрели, но първият бе неточен, а ударът на втория бе спасен от вратаря на гостите Ел Каруби.

В първите 15 минути след почивката "оранжевите" създадоха още няколко опасности, но Ел Каруби всеки път се намесваше адекватно и опази вратата си.

В последните 30 минути възпитаниците на Лауренцио Регекампф заиграха хаотично и не застрашиха вратата на пловдивчани, като в крайна сметка двубоят завърши при нулево равенство.

По този начин тимът на Литекс излезе поне временно начело в класирането с 23 точки, докато Локомотив Пловдив си върна 7-та позиция с актив от 15 точки. /БГНЕС