Глупав картон за „Гинес“ не спря Ботев срещу Пирин

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев се наложи с 1:0 над Пирин в Пловдив и спечели дербито на „дънните риби“ в А група. Единствения гол заби дебютиралият днес за „канарчетата“ Грегъри Нелсън в 66-ата минута. Той вкара на празна врата, след като преди това Кифуети и Генов комбинираха на скорост.

Най-любопитният момент в мача обаче се случи през първата част. Тогава Орлин Старокин се контузи и трябваше да бъде сменен от наставника на Ботев Ермин Шиляк. На негово място се появи Божидар Васев, но без преди това четвъртият съдия да анонсира смяната със светлинното табло. Това накара съдията Петър Доровски да покаже жълт картон на Васев, още преди младокът да се е появил официално в игра.

Само пет минути по-късно Божидар Васев извърши чутовна глупост. Той влезе зверски с бутоните в краката на съперник от „орлетата“. Моментално видя втори жълт картон и съответно – червен. Достойно за книгата за „Гинес“. Това вбеси публиката в Коматево, както и самия играч. Васев дълго време отказваше да напусне терена.

След като все пак благоволи да го стори – той си позволи да влезе в люта разпра с фенове на Ботев, които му потърсиха сметка за глупашката проява.

Пирин натисна здраво „жълто-черните“, след като остана с човек повече. Благоевградчани създадоха няколко изключително опасни ситуации. Благой Наков и Маркиньос обаче не успяха да отбележат от чисти позиции.

Вместо това Ботев нанесе своя удар в 66-ата минута. Кифуети и Генов си размениха подавания на скорост, които хванаха Пирин неподготвен. Това позволи на Грегъри Нелсън да вкара на празна врата в своя дебют с екипа на Ботев.

Последва нов настиск на „орлетата“, които като по чудо не изравниха. В антигерой за тях се превърна Наков, който на няколко пъти не съумя да вкара от 100 процентови положения.

В 87-ата минута пък Антон Костадинов от гостите също получи втори жълт картон и също се отправи към съблекалните предварително.

След 3-те точки Ботев събра 15 и се изкачи временно до седмата позиция преди останалите двубои от 13-ия кръг в елита. Пирин пък остава последен с едва 4 пункта.

Новият треньор на благоевградчани Наджи Шенсой трябва да извърши чудеса от храброст, за да спаси Пирин от изпадане.