Литекс излъга ЦСКА с гол на Герасим Заков в продължението на мача

Отборът на Литекс излъга тима на ЦСКА и го победи с 1:0 в среща от първия кръг на родната А група.

Единственият гол падна в даденото от съдията продължение на мача, когато Герасим Заков бе точен за 1:0.

Двата тима не предложиха много емоции на своите фенове. Литекс бе отборът, който диктуваше темпото на игра и търсеше победата. ЦСКА пък създаде най-доброто положение в края на мача, но Шеридан се забави не успя да реши мача.

Така се стигна до втората минута от продължението на мача, когато Тодор Янчев загуби топката близо до аутлинията. Момчил Цветанов успя да я настигне и подаде на непокрития Герасим Заков, който се разписа във вратата на „червените".

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов включи шестима юноши на тима в групата за мача след като от БФС забраниха картотеките в тима до края на август. Един от тях - Милен Иванов бе титуляр, докато другите петима останаха на резервната скамейка.

Младенов, който изтърпяваше наказание от миналия шампионат, не води своите футболисти от резервната скамейка. Стойчо заложи на Шеридън, Присо и Карачанаков в предни позиции. Попов, Крачунов, Бандаловски и Нилсон оформиха защитния вал, а в средата на терена оперираха Лукаш Саша, Милен Иванов и капитана Тодор Янчев.

Треньорът на Литекс Христо Стоичков пък бе посрещнат с бурни овации от агитката на ЦСКА, която не спираше да скандира неговото име. В последно време името на Камата се спряга към плана за спасение на ЦСКА, като той трябва да заеме президентския пост. В състава на Литекс нямаше никакви изненади след като Георги Миланов бе възстановен и започна титуляр. Бившият треньор на ЦСКА и Литекс, и настоящ национален селекционер Любослав Пенев също бе на трибуните.

Първата добра атака в мача бе в 12-та минута, когато след грешка в защитата на ЦСКА Галин Иванов излезе на добра позиция, но се забави и топката му бе отнета. В първите минути „оранжевите" диктуваха темпото и разиграваха по-точно топката в центъра на терена.
Първият опасен удар бе в 24-та минута, когато Герасим Заков стреля покрай страничната греда.

ЦСКА стигна до първата си опасност в 36-та минута, когато Саша пробва пас пред вратата към Присо, но топката бе избита в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Крачунов стреля с глава право в ръцете на Пиргов.

В последната минута на полувремето Присо от чиста позиция от малък ъгъл не уцели вратата, а Карачанаков стреля от близо 30 метра, но вратаря се справи. Две минути по-късно Карачанаков стреля от 30 метра, но стражът на оранжевите отново бе на своето място и без проблем спаси.

Втората част започна с добри атаки от страна на Литекс, но нямаше кой да ги завърши. Така се стигна до 58-та минута, когато срещата бе прекратена заради много хвърлени факли по терена от страна на агитката на ЦСКА.

След подновяването на играта обаче двата тима не успяваха да стигна до положения. Момчил Цветанов се появи в игра за Литакс. В 73-та минута дойде и най-чистото положение в мача и то бе пред вратата на Литекс. Килиан Шеридан излезе сам на перфектна позиция след рикошет, но Илия Миланов дотича и успя да избие топката.

Мачът отиваше към нулево равенство, когато ТОдор Янчев направи детинска грешка и загуби топката до аутлиния. Момчил Цветанов я овладя и намери Заков, който нямаше проблеми на празна врата.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Черноморец, докато Литекс гостува на Локо Пд.