Берое излезе на първо място след 4:0 над Ботев Вр

С хеттрик на Георги Андонов Берое разгроми с 4:0 Ботев (Враца) в среща от първия кръг на футболното първенство на България пред 5000 фенове на стадиона под Аязмото.

Нападателят на старозагорци реализира три гола във вратата на немощния тим на врачани само за осем минути. Головата си сметка той откри в 18-тата минута след удар с глава.

В 24-та минута Андонов се разписа за втори път след добавка, след като преди това удар на Елио Мартинс затрудни вратаря на гостите. Две минути по-късно Георги Андонов оформи хеттрика си, реализирайки от няколко метра след подаване на Давид Каядо.

В 47-та минута Антонио Ливраменто със силен удар от 25 метра разтресе напречната греда на вратата на Ботев, а в 60-та минута Елио Мартинс фиксира крайното 4:0, вкарвайки първия си гол в официален мач на Берое.