Лион спечели Купата на Франция

снимка: olweb.fr

Олимпик Лион спечели първи трофей за последните четири години, след като победи с 1:0 Кевили във финала за Купата на Франция.

Въпреки че има годишен бюджет от 1.9 милиона евро, в сравнение със 150-те милиона на Лион, Кевили изнесе сравнително равностоен мач срещу именития си съперник. Полупрофесионалистите се справяха отлично с нападението на Лион, но се пропукаха в 27-ата минута, когато Лисандро Лопес вкара с удар от воле за крайното 1:0 в полза на Олимпик.

Вратарят Юго Лорис се превърна в герой за Лион, въпреки че се наложи да се намеси само един път по-сериозно. През второто полувреме той плонжира за трудна топка, която все пак отби с пръстите си и я изпрати в напречната греда.

Победата донесе първи трофей на Лион от 2008-а година насам, когато отборът приключи серията си от седем поредни титли в шампионата, припомня БТА.