Осасуна удържа Виляреал на "Ел Мадригал" за 1:1

снимка: villarrealcf.es

Виляреал пропусна възможност да се отдалечи от зоната на изпадащите в испанското първенство, след като завърши наравно 1:1 като домакин на Осасуна в среща от 35-ия кръг на Примера Дивисион.

Великолепният гол на Раул Гарсия и феноменалното пазене на вратаря Андрес Фернандес стояха в основата на равенството, до което Осасуна се добра изключително трудно.

С това отборът от Памплона се изравни по точки с Атлетико Мадрид на осмото място, докато Виляреал е на четири точки от зоната на изпадащите преди последните три мача в Примера.

Бруно Сориано изведе Виляреал напред само минута преди почивката, но в 72-ата минута Гарсия вкара изравнителен гол, който е негов десети в шампионата за този сезон. Той овладя с едно докосване топката и я изпрати с мощен шут в далечния ъгъл на вратата.

Реал Мадрид може да стане шампион още днес, ако успее да победи Севиля в ранния неделен мач. Дори и при успех обаче, столичният гранд ще трябва да чака равенство или загуба на Барселона срещу Райо Вайекано.