Лион отново е на върха, засега

снимка: olweb.fr

Олимпик (Лион) поне временно си върна първото място във френската Лига 1, след като спечели с 3:1 визитата си на Гингам в среща от 31-ия кръг на първенството. Водещият реализатор на Лига 1 Александър Лаказет реализира 25-ия си гол от началото на сезона, след като се разписа от дузпа в 39-ата минута.

Иначе другият от дебютиралите за френския национален отбор миналата седмица играчи на Лион – Набел Фекир – откри резултата в 26-ата минута след асистенция именно на Лаказет.

В края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко след директно изгонване на Кебрат за грубо нарушение. Друг от младите таланти на Лион Енжи в 61-ата минута увеличи още повече преднината на гостите, а Беювюе фиксира крайното 1:3.

Лион вече има 61 точки и изпреварва с две шампиона Пари Сен Жермен, който утре в 22 часа гостува на третия (57 пункта) в таблицата Олимпик (Марсилия) в голямото дерби на кръга. Гингам е 10-ти с 39.