Саутхямптън се издъни срещу Евертън

Днес се изиграха пет мача от английската Висша лига с начален час 17:00.

В най-интересния двубой Манчестър Юнайтед прие на своя стадион "Олд Трафорд" Астън Вила и го победи с 3:1 след много драма в края на мача.

Евертън - Саутхямптън

Срещата започна повече от добре за Евертън и те излезнаха напред в резултата още в 16-тата минута, когато капитанът им Фил Ягиелка се разписа. Защитата на Саутхямптън не успя да изчисти топка, която попадна в наказателното им поле след изпълнение на корнер. Кълбото попадна в Гарет Бари, който намери Ягиелка и централният бранител се разписа от близко разстояние. До края на първата част "светците" доминираха изцяло, като често притискаха противника си в собственото им накзателно поле, но без успех.

През вторите 45 минути играта се поизравни, но отново гостите бяха по-добрите на "Гудисън Парк", но "карамелите" се браниха брилянтно и спечелиха трите точки.

Успеха за Евертън бе много важен предвид слабата игра на отбора през сезона. В момента "карамелите" са на 11-тата позиция с 37 точки, а днешният им противник остава на петата позиция с 53 точки, но изпусна да изпревари Ливърпул, които по-рано бяха разгромени от Арсенал с 4:1.

Лестър - Уест Хям

Играчите на Найджъл Пиърсън започнаха по-настойчиво двубоя и поведоха в 12-тата минута чрез опитния Естебан Камбиасо. Аржентинецът се разписа след красив удар извън границата на наказателното поле. Този гол сякаш събуди Уест Хям, като те наложиха хубава преса, която им донесе и успех 20 минути по-късно. Шейху Куяте изравни след хубав удар по диагонала, който не остави никакъв шанс на Каспър Шмайхел. До края на първата част резултатът не се промени.

През второто полувреме "лисиците" бяха много по-дейния състав и заслужено измъкнаха успеха, след като Анди Кинг се разписа в 86-тата минута.

С успеха си домакините вече имат 22 точки и продължават да правят опити да се спасят от изпадане в Чемпиъншип и за сега остават на четири точки от заветната 17-та позиция. "Чуковете" пък продължават колебливата си игра през втория полусезон, но остават в горната част на таблицата, като за сега са 9-ти с 42 пункта.

Суонси - Хъл Сити

Ки Сун-Юн даде аванс на домакините още в 18-тата минута, след като с хубав изстрел от средата на наказателното поле се разписа във вратата на Хъл Сити. Осем минути преди края на първата част Бафетимби Гомис удвои аванса на "лебедите" с ново попадение.

През втората част "тигрите" се активизираха и върнаха едно попадени пет минути след подновяването на играта. Алекс Брус намери много добре Пол МакШейн, който от близка дистанция намали пасива на тима си. Три минути по-късно обаче задачата на гостите се усложни, след като Дейвид Мейлър бе изгонен от главния съдия. Гомис сложи точка на спора в 90-тата минута с втория си гол и донесе успеха с 3:1 на своя тим, който с 47 точки запазва 8-та позиция, а "тигрите" са с 28, на 5 от зоната на изпадащите.

Уест Бромия - Куинс Парк Рейнджърс

През първата част на терена имаше само един отбор и това бе този на КПР. Гостите реализираха три безответни гола преди почивката дело на Едуардо Варгас, Чарли Остин и Боби Замора. Втората част започна добре за Уест Бром и Виктор Аничебе намали 13 минути след подновяването на играта. Все пак до края на срещата гостите не допуснаха повече попадения и се поздравиха с успеха.

С тази победа КПР се изкачи до 18-тата позиция и е само на точка от спасението, а Уест Бромич остава на 14-тото място с 33 точки.