Челси се измъчи, но спечели срещу Стоук Сити (ВИДЕО)

Отборът на Челси постигна 21-вата си победа в английската Висша лига, след като се наложи с 2:1 над Стоук Сити на своя "Стамфорд Бридж". Головете за победителите реализираха Еден Азар от дузпа и Луик Реми, а Чарли Адам вкара красив гол от около 50 метра, с който изравни резултата преди почивката.

С победа "сините" запазиха преднината си от седем точки пред преследвачите си Манчестър Сити, Арсенал и Манчестър Юнайтед седем кръга преди края на първенството.

"Грънчарите" пък остават на 10-тата позиция, с актив от 42 точки.

Жозе Моуриньо бе избрал да започне с Тибо Куртоа на вратата, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери и Сезар Аспиликуета в защита. Сеск Фабрегас и Неманя Матич действаха като дефанзивни халфове, а Вилиан, Оскар и Еден Азар помагаха на единствения нападател - Луик Реми.

Марк Хюз също започна с един нападател в лицето на Маме Диуф, а Чарли Адам, Стивън Айрлънд и Джонатан Уолтърс му помагаха. Стивън Н'Зонзи и Глен Уилън започнаха по-близко до защитния квартет в лицето на Джиуф Камерън, Райън Шоукрос, Марк Уилсън и Филип Волшайд, а под рамката на вратата бе Асмир Бегович.

Още в третата минута Челси можеше да открие резултата, но удар на Луик Реми бе спасен брилянтно от АСмир бегович. До положението се стигна, след като Гари Кейхил центрира към нападателя на "сините".

През първите 10 минути играта бе предимно в половината на гостите, като те рядко успяваха да изнесът топката напред, но там се намесваше "синята" защита, която не позволяваше на Джонатан Уолтърс и Маме Диуф да отправят удар по посока вратата на Тибо Куртоа.

13 минути след началото на срещата Реми имаше нова добра ситуация пред себе си, след като бе изведен брилянтно от Оскар, но стражът на гостите отново бе на мястото си, за да предотврати опасната ситуация.

Последваха нови десетина минути, в които възпитаниците на Жозе Моуриньо владееха топката в по-голям период от време, но трудно преминаваха през сгъстената защитна линия на Стоук, за да стигнат до опасно положение.

В 23-тата минута гостите изпуснаха добро положение, след като Чарли Адам центрира от свободен удар в наказателното поле на лондончани, а Стивън Н'Зонзи отправи удар, който бе блокиран от Гари Кейхил. Само четири минути по-късно неразбирателство между Матич и Куртоа можеше да доведе до сензационно развитие на нещата на "Стамфорд Бридж". Н'Зонзи се възползва от тази грешка и стреля технично, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

17 минути преди почивката Азар отправи много опасен удар по посока вратата на Бегович, като преди това белгиецът се освободи от четирима играчи на "грънчарите". Минута по-късно тримата офанзивни халфове на "сините" Азар, Уилиан и Оскар разиграха много бързо в полето на "червено-белите", но ударът на последния премина встрани от вратата.

В 38-та минута Филип Волшайд спъна Сеск Фабрегас в наказателното поле и лондончани моментално получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удат. Азар застна зад топката и хладнокръвно откри резултата, като това бе неговото 12 попадение от началото на сезона.

В 44-тата минута Чарли Адам изравни след като получи топката в собствената си половина и с изстрел от около 50 метра прехвърли Куртоа и направи резултата 1:1.

До края на първата част не последва нищо по-интересно и двата отбора се прибраха при равен резултат на полувремето.

Втората част започна със смяна за Жозе Моуриньо, който включи в срещата и голмайстора си Диего Коста вместо Оскар.

Още в 47-та минута Азар стреля опасно, като топката щеше да влети със страшна скорост в мрежата на Бегович, но стражът показа блестящ рефлекс и спаси удара. Седем минути по-късно Уилиан центрира от свободен удар и Глен Уилън насочи топката без да иска по посока на вратата си, но вратарят на "грънчарите" показа поредно блестящо отиграване и изби в корнер.

Само минута по-късно Коста получи разтежение в бедрото и показа, че няма да може да продължи срещата, като се строполи на земята, а неговото място зае легендата на клуба Дидие Дрогба.

В 62-рата минута правещият блестящ мач Бегович допусна много досадна грешка, след като подаде на Уилиан, който веднага комбинира с Азар, а той се освободи от един защитник, след което излъга и вратаря на гостите, а на края подаде на Реми, който на празна врата просто трябваше да добута кълбото в мрежата. Само няколко секунди по-късно французинът бе заменен, а на негово място се появи Хуан Куадрадо.

Две минути по-късно гостите можеха отново да изравнят, като организираха прекрасна атака, но изстрелът на Н'Зонзи стрешна десния стълб на Куртоа и излезе в аут.

Последваха спокойни минути на "Стамфорд Бридж", в които Челси владееше повече топката, като играчите на Жозе Моуриньо предимно пазеха топката в свое притежание и се стремяха да не позволяват на гостите да стигат до тяхното наказателно поле.

10 минути преди края на срещата Азар отново направи блестящо "фиаско" пред вратата на Стоук Сити и подаде към Куадрадо, който трябваше само да вкара топката в опразнената врата, но двата изстрела, които колумбиецът нанесе бяха отразени от Бегович.

В последните минути на срещата действията се развиваха пред вратата на Тибо Куртоа, но гостите не стигнаха до нищо интересно, с което да опитат да изравнят резултата.