Лион бие в голов трилър, баските пак прекланят глави

Група I на Лига Европа се оказа най-резултатната от първия поток мачове от втория кръг, който противопостави тимовете на Апоел Ирони Кирят Шмона срещу Лион и Спарта Прага срещу Атлетик Билбао.

Френският гранд Лион се поздрави с драматичен успех в завързания сблъсък, завършил при атрактивното 4:3.

Миналогодишният финалист в турнира Атлетик пък допусна поражение при гостуването си в Прага на Спарта с 3:1.

Така играчите на Марсело Биелса остават на дъното на класирането в Група I с актив от 1 точка, колкото има и Апоел Ирони, където се подвизава македонският национал и бивш халф на Левски Дарко Тасевски.

Лидер в подреждането след две победи е Лион, а втори засега е Спарта, който постигна първия си успех в турнира.

В 7-ата минута домакините от Апоел поведоха в резултата чрез попадението на Абухацира, но само 10 по-късно Фофана изравни в полза на гостите от Франция. Последва пълен обрат на сметката на Лион до края на първото полувреме - Монзон вкара за 1:2 в 22-ата, а националът Ревейер се разписа в 31-ата минута за 1:3.

Леви намали на 2:3 в 51-ата, а отново Абухацира беше точен, за да възстанови равенството 3:3 в 66-ата минута. За съжаление на домакините, те не можаха да се поздравят поне с точка, защото Фофана се разписа за втори път в срещата и в 90-ата минута донесе победата на Лион.

Атлетик Билбао пък нямаше никакви аргументи при гостуването си в Прага на Спарта и още през първото полувреме губеше с 2:0 след головете на Запоточни в 26-ата и Балаж в 41-ата минута.

Хушбауер от дузпа пък направи резултата класически в полза на домакините в 56-ата минута, а почетното 3:1 бе оформено от Оскар де Маркос в 73-ата.