Без Манолев ПСВ разпиля Наполи (снимки)

ПСВ Айндховен постигна убедителна и напълно заслужена победа над Наполи с 3:0 във втория кръг на Лига Европа.

За съжаление българският национал Станислав Манолев не попадна на терена, въпреки че беше записан сред резервите на „филипсите".

Бившият играч на Пирин и Литекс изтърпява наказание от 5 мача в първенството на Холандия заради изкаран директен червен картон в мача на дублиращия отбор на ПСВ.

Иначе гостите от Неапол пристигнаха за мача без нито един от „тримата тенори" (Единсон Кавани, Марек Хамшик и Горан Пандев) в състава си, като избраниците на Валтер Мацари изиграха срещата безобразно, особено в защита. При всяко едно центриране имаше реална опасност за гол, а вратарят Антонио Розати тотално се провали в опита си да докаже, че е достоен заместник на Морган Де Санктис.

Джърмейн Ленс откри резултата в полза на домакините в 19-ата минута, след като преди това вече на няколкото пъти самият той и Ола Тойвонен бяха пропуснали да се разпишат. Изсипана топка в предни позиции от защитник на ПСВ попадна на границата на наказателното поле, а Розати излезе неразчетено и не можа да играе с нея. След рикошет в тялото на вратаря и на бранител, Ленс успя да овладее и без проблеми на празна врата да се разпише за 1:0.

В 41-ата минута превъзходството на Айндховен преди почивката беше затвърдено с втори гол, този път дело на Драйс Мертенс. Той се оказа на точното място на далечната греда, за да засече прецизното центриране на Лусиано Нарсинг, който преди това беше преодолял съпротивата на двама противници - 2:0.

В 52-ата бе ред на Марсело да накаже необмислена проява на Розати, който увисна при сервирана топка от корнер, а бранителите пред него не се подредиха правилно, за да попречат на Марсело да се извиси и с мощен удар с глава да направи резултата 3:0.

В последния половин час от срещата Мацари пусна в игра Кавани и Пандев, като гостите упражниха някакъв натиск, но той се оказа безплоден.

След този кръг ПСВ вече има 3 точки, колкото е активът и на Наполи. Днипро е лидер с 4, защото спечели с 3:2 гостуването си на АИК. Тимът от Стокхолм е последен с едва 1 пункт.