Левски взе 3 точки от Варна с 1 удар

Левски измъкна ценен успех с 1:0 при визитата си на Черно море в мач от 28-ия кръг на Първа професионална лига и се добли на 3 точки от втория ЦСКА и на 6ъ от лидера Лудогорец. Срещата се игра на стадион “Тича” във Варна пред около 5000 зрители.

“Моряците” започнаха двубоя по-активно и контролираха събитията на терена до 15-ата минута. При първата си атака обаче “сините” противно на показаното на терена, стигнаха до гол. В 16-ата минута Станислав Костов получи топката извън наказателното поле, финтира Енчев, който се подхлъзна и с удар в близкия ъгъл реализира за 0:1.

Малко след това Мартин Минчев проби отдясно, финтира двама бранители в наказателното поле и пусна пас към точката на дузпата, но топката не стигна до футболист на варненци. В 35-ата минута Мартин Минчев центрира отдясно, но Ники Михайлов се намеси много добре и боксира. В 41-вата минута Тиам фаулира грубо Васил Панайотов, за което трябваше да получи директен червен картон, но главният рефер показа този с жълт цвят.

След почивката “моряците” опитваха да върнат попадението, но трудно стигаха до голово положение. В 83-ата минута червен картон получи Луи Нганиони за фаул срещу Балми. Десният бек на “сините” закъсня с шпагат, за което главният рефер му показа за втори път официално предупреждение. Въпреки с численото си приемущество Черно море не успя да стигне до гол.