Левски с икономичен успех при гостуването си на Банско

снимка: bulphoto.com

Левски с минимален разход на енергия постигна победа с 1:0 при визитата си на Банско и очаквано се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Единственото попадение в срещата реализира най-активния в състава на Николай Костов - Иван Цветков, който със самостоятелен рейд си осигури стрелкова позиция и простреля вратаря на домакините Тодор Кючуков.

Като цяло домакините от курортния град разчитаха повече на желанието си да спечелят, отколкото на качества, а „сините" от София напълно се задоволиха с аванса си, който натрупаха в 32-ата минута. Също така две попадения на Левски бяха правилно отменени, заради положения на засада.

Жребият за осминафиналите ще бъде теглен в петък.

Ентусиазмът на домакините от Банско им позволяваше в началото на мача често да се задържат в половината на Левски и да изпълнят няколко корнера, без обаче сериозно да затрудняват вратаря на „сините" Божидар Митрев.

В 9-ата минута на срещата обаче защитата на гостите от столицата беше преодоляна, но завършващото подаване към Георги Андонов в наказателното поле не позволи на нападателя да стигне до топката и да нанесе удар.

Около 20-ата минута вече Левски започна да играе повече с топката и постепенно продваше чрез разигравания да стига до противниковото наказателно поле. Тодор Христов се отличаваше с някокло стойностни пробива, но сякаш му липсваше концентрация за завършека, защото бъркаше пасовете.

В 32-ата минута, все пак, „сините" организираха достатъчно смислена атака, за да матират защитата на Банско - Иван Цветков пое топката на границата на пеналтерията и финтира двама футболисти на домакините, след което премина покрай вратаря Тодор Кючуков и отбеляза за 0:1.

Малко по-късно нов гол на Цветков бе отменен заради засада, след като стражът на Банско бе избил кълбото в краката му.

Домакините продължиха да се опитват да внасят напрежение в противниковото наказателно поле чрез изсипани топки, които обаче не стигаха до своите адресати. Левски от своя страна нямаше никакъв интерес да гони нов гол и спокойно изчакваше последния съдийски сигнал.

Играчите на Банско единствено трябваше да внимават за действията на Иван Цветков в предни позиции на „сините", но само неговите усилия не бяха достатъчни за ново голово положение на сметката на гостуващия тим.

В 79-ата минута, все пак, домакините имаха възможност да изравнят от пряк свободен удар, но не се възползваха по най-добрия начин от него и топката излетя в аут.

Така последният съдийски сигнал прекрати мъките на футболистите и закономерно Левски продължи във втория кръг.