ЦСКА отстрани Славия след 1:0 с попадение на Жуниор Мораеш

Отборът на ЦСКА победи с минималното 1:0 тима на Славия в среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на България.

По този начин „червените" се класираха за следващата фаза на турнира. Интересното е, че миналия сезон двата тима играха финал в турнира, когато ЦСКА спечели със същия резултат. Този сезон обаче „белите" нанесоха първа загуба на ЦСКА в първенствово след като ги победиха с 2:1 на „Българска армия".

Единствения гол в мача бе дело на Жуниор Мораш в 19-та минута. Днес се появиха спекулации, че бразилският халф ще ходи на проби в Удинезе през зимната пауза.

Димитър Пенев остави Янис Зуки и Костадин Стоянов на резервната скамейка. Титуляр за тима бе младока Антон Карачанаков, който заедно с Петър Стоянов и Тодор Янчев оперираше в халфовата линия на „червените".

Иначе „белите" започнаха по-добре срещата, но не успяваха да създадат голови положения. Възпитаниците на Мартин Кушев задържаха повече топката в центъра, но атаките им свършваха пред наказателното поле на ЦСКА.

Като цяло темпото на игра през първото полувреме бе много бавно. Жуниньо създаде най-чистото положение за домакините в 43-та минута, когато след самостоятелен рейд стигна до наказателното поле, но стреля в аут.

Второто полувреме Славия опита да направи натиск. Жуниньо претендираше за дузпа, а след това и Галин Иванов падна в наказателното поле. В 58-та минута след хубава комбинация Тодор Янчев излезе сам срещу вратаря на Славия и се опита да го прехвърли, но топката мина над вратата. В 70-та минута Благой Макенжиев спаси много опасен пряк свободен удар на Живко Желев.

Пенев реши да замени неубедителния Нелсън с румънската звезда Янис Зику. В 75-та минута Петър Стоянов излезе на удобна позиция и стреля от въздуха, но вратаря успя да избие. Малко по-късно Емил Петров улови лесно и удар на Мораеш.

Павле Попара, който се появи като резерва стреля слабо от пряк свободен удар. В последната секунда на продълженията Славия имаше много добър шанс да изравни след като Живко Желев от два метра стреля с глава, но право в ръцете на Макенджиев.