Малко не стигна на Бостън за велик обрат срещу Далас

Чандлър Парсънс вкара 29 точки, Дирк Новицки добави 27, а Далас победи гостуващия Бостън със 118:113 в мач от редовния сезон на НБА.

Домакините имаха аванс от цели 31 точки в началото на третата четвърт, който почти пропиляха, но в крайна сметка записаха третата си победа за сезона.

До почивката мачът вървеше отлично за Далас, които имаше преднина от 67:41. Това изглежда успокои тескасците и за малко не им изигра лоша шега.

Водени от Джеф Грийн и Ейвъри Брадли, гостите от Бостън имаха шанс дори да изравнят минута преди края. Тогава, при резултат 114:111, Брадли бе фаулиран при изстрел от тройката. Гардът обаче бе точен при само два от трите си опита от наказателната линия, което до голяма степен повлия на крайния изход на мача.

Именно Грийн с 35 точки и Брадли с 32 бяха най-резултатни в редиците на Селтикс, но недостатъчната помощ от съотборниците им не позволи на възпитаниците на Брад Стивънс да направят един от най-паметните обрати в историята на НБА.

В друга среща от кръга в Лос Анджелис домакините от Клипърс нямаха особени проблеми с Юта и спечелиха със 107:101.

Гардът Крис Пол завърши с 13 точки, 10 борби и 12 асистенции, с което стана първият играч с "трипъл-дабъл" през този сезон, докато съотборникът му Джамал Крауфорд добави 12 точки, с които премина границата от 15 000 точки в кариерата си.

Най-резултатен за Клипърс беше Блейк Грифин с 32 точки, докато за Юта Гордън Хейуърд приключи с 27.

Във Филаделфия домакините допуснаха четвърто поражение за сезона и все още са без успех след 93:104 от Хюстън. Гостите пък са на другия полюс, тъй като за тях това бе победа номер 4 в досегашните им срещи.

Джеймс Хардън наниза 35 точки за гостите, включително 17 от фаул-линията. 24 добави Тревър Ариза, който реализира при шест от деветте си стрелби от тройката. За домакините гардът Тони Ротън вкара 20 точки, а новобранецът Нерленс Ноел направи много силен мач с 10 точки, 5 асистенции и 6 откраднати топки.

Подобно на Хюстън, Мемфис продължава с пълен актив след четири изиграни мача.

В дербито на Югозападната дивизия домакините от Мемфис надиграха Ню Орлиънс с 93:81. Марк Гасол вкара 16 точки, а всички от стартовата петица на победителите реализираха поне 11 точки. За Ню Орлиънс Тайреки Еванс отбеляза 21 точки, а Антъни Дейвис добави с 14.

Решителна за загубата на гостите се оказа стрелбата им от тройката, като те бяха точни при едва 4 от всичките си 24 опита от дистанция, посочва БТА.