Левски прегази Черноморец

Левски разгроми като гост Черноморец с 85:65 точки в среща от 9-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов взеха аванс с 26 точки 48:22 още в 16-а минута и до края на мача нямаше никаква интрига. Джумейн Джоунс направи "дабъл-дабъл" за "сините" - 18 точки и 10 борби, а Павел Иванов вкара 17 точки.

За домакините с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции е Новак Попович, а Емил Бинев вкара 13 точки. Черно море Порт Варна спечели като гост на Спартак (Плевен) с 83:73 точки. Варненци поведоха с 11 точки на почивката - 42:31 и поддържаха преднина до края.

Милян Пупович вкара 27 точки и спечели 8 борби за победителите, а с 23 точки и 7 борби се включи Симеон Илиев.

За плевенчани Алвин Етилопи направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 10 борби, 16 точки вкара Цветослав Острев, а с 13 точки завърши Джеймс Анакриън. Левски и Черно море Порт Варна са начело в класирането с по 14 точки, а на трета позиция е Лукойл Академик (София).

Шампионите играят по-късно днес срещу Рилски спортист (Самоков) в Правец.