Индиана продължава да изумява в НБА

Отборът на Индиана продължава да доминира в НБА, като постигна 20-а победа в 23 мача. Този път Пейсърс отнесоха с 99:94 Шарлот Бобкатс, а Ланс Стивънсън се отличи в техните редици с 20 точки.

Той вкара 9 от 14 опита от игрови ситуации, като добави 11 борби и 7 асистенции в личния си актив. Рой Хибърт добави 18 точки и 11 борби, а Дейвид Уест завърши мача с 14 точки. Така Индиана записа и 11-а поредна победа на собствен терен.

Щатният реализатор на гостите Ал Джеферсън завърши с 21 точки и 9 борби, а тимът му е 3-и в Югоизточната дивизия с баланс 10/13, посочва БТА.

Бостън спечели дербито с Ню Йорк с 90:86. Въпреки че имаха аванс от 17 точки във втората четвърт, домакините допуснаха срив в третата и изоставаха вече с 11 в началото на четвъртата.

Но все пак с 19-те точки на Джаред Сулингър те постигнаха втора победа в рамките на 6 дни над този противник. 2:38 минути преди края тройка от ъгъла на Айвъри Брадли успокои феновете на Келтите в Бостън Гардън, които водят с отрицателен баланс в класирането на Атлантическата дивизия.

Никс са последни само с 6 победи от началото на първенството. Два от миналогодишните претенденти за титлата на Запад Оклахома Сити и Лейкърс не направиха дерби заради доминацията на Тъндър и победата им със 122:97 дойде прекалено лесно.

Кевин Дюрант завърши мача с 31 точки за домакините, както и добави 8 борби и 5 асистенции само за 31 минути игра. Гардът Ръсел Уестбрук се размина с трипъл-дабъл и приключи мача с 19 точки, 12 асистенции и 9 борби. Оклахома е на 2-а позиция в Северозападната дивизия с 18/4, докато Лейкърс е 4-и в Тихоокеанската.

Чикаго измъкна драматична победа при гостуването си на Милуоки с 91:90, която дойде с тройка на Майки Дънлийви 5,8 секунди преди финалната сирена. Така Биковете прекъснаха серията си от три поредни поражения, но вървят неубедително с общ баланс от 9/12 до момента през сезона.

Сан Антонио се наложи със 117:100 над Мемфис и остава лидер в Югозападната дивизия с 18 победи от 22 мача. Тони Паркър вкара 29 точки и подаде 6 асистенции за 36 минути игра. Петима играчи на Шпорите завършиха с двуцифрен личен актив, като Кауи Леонард приключи с 19 точки, Ману Джинобили с 20, а с по 12 останаха Марко Белинели, Тим Дънкан и Борис Диав.

Минесота пък затвърди традицията, че играе много трудно в Сан Антонио, където има едва 9 победи от 50 гостувания.