Левски нанесе първа загуба на шампиона Марек

Левски Волей нанесе първа загуба за сезона на шампиона и водач в класирането Марек Юнион Ивкони в мач от петия кръг на мъжката волейболна Суперлига.

"Сините" записаха драматична победа над гостите от Дупница с 3:2 (25:14, 26:24, 16:25, 29:31, 15:7).

Столичани пропуснаха два мачбола още в четвъртия гейм, но направиха отлично начало на тайбрека, в който поведоха с 4:0 точки, а след това увеличиха аванса си до 8:2, което се оказа достатъчно за успеха.

Марек остана лидер с 13 точки, а Левски е пети с 9 точки. Славия постигна първа победа за сезона, след като изненадващо се наложи над гостуващия вицешампион Пирин Балканстрой с 3:0 (25:23, 25:20, 25:22).

Монтана се изкачи на второ място с 11 точки след победа като домакин над Виктория Волей с 3:0 (25:17, 25:21, 25:22), информира БТА.

Габрово се изкачи на трета позиция също с 11 точки след успех с 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19) над последния в класирането Арда, който пък допусна пета поредна загуба за сезона и все още е без спечелена точка.