Новакът Казанлък изненада лидера Марица в Пловдив

снимка: bgvolleyball.com

Новакът Казанлък Волей нанесе първо поражение на лидера Марица в Пловдив мач от в шестия кръг на женското волейболно първенство.

Гостите спечелиха с 3:2 (25:19, 25:22, 12:25, 24:26, 15:13) и се изравниха по показатели със съперника, но останаха на второ място заради по-лошо съотношение на точките, спечелени в отделните срещи досега.

Вицешампионките от Марица успяха да навакса пасив от два гейма, но през по-голямата част от тайбрека бяха в ролята на догонващи.

Казанлък пропиля ранен аванс от 6:3, а след 8:8 последва гонитба в резултата до 13:13, когато гостите успяха да вземат две поредни разигравания, а с това и победата в мача.

Славия постигна първи успех за сезона след категорично 3:0 (25:19, 25:15, 25:13) като гост на Спартак Плевен, информриа БТА.

Така "белите" известиха съперничките си от шестото място с актив от 3 точки. Последният в класирането Локомотив София спечели първи гейм в шампионата, но допусна шеста поредна загуба след 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 19:25) срещу гостуващия Феникс 09.

Столичанки останаха без точка на последното осмо място. Дербито между Левски и шампиона ЦСКА е утре.