Славия шокира Пирин (Разлог) и го срази с 3:0 гейма

снимка: bgvolleyball.com

След четири поражения от началото на сезона дойде ред и на Славия (София) да бъде от страната на победителите.

Белите взеха първата си победа в Суперлигата с гръм и трясък като се наложиха над вицешампиона Пирин Балканстрой (Разлог) с категоричното 3:0 (25:23, 25:20, 25:22).

Първата част започна равностойно, а домакините, водени от Брунко Илиев сякаш не вярваха, че успяват да се противопоставят успешно на съперника си от Разлог. Геймът се движеше точка за точка до самия си край, който съдбата отреди на Славия да запише на сметката си.

Студеният душ от първата част смрази гостите в началото на втория гейм и Белите поведоха с 8:3, а по-късно и с 16:9, което им позволи безпроблемно да поведат с 2:0.

В третия гейм Славия отново водеше играта и бе напред в резултата почти през цялото време, като трите точки аванс при 18:15 вдъхва увереност на Белите.