снимка: Guliver/Getty Images

Убедителният лидер в Първа Бундеслига Байерн Мюнхен запази дистанцията от 9 точки пред втория Байер Леверкузен, след като днес воденият от Юп Хайнкес състав се наложи с 2:0 над гостуващия Гройтер Фюрт в среща от 18-ия кръг на първенството.

В седмицата, която беляза идването на Хосеп Гуардиола на "Алианц Арена" от лятото, баварците осъществиха нова крачка към титлата и не допуснаха грешка срещу последния във временното класиране на Бундеслигата.

И двата гола за Байерн бяха дело на хърватския национал Марио Манджукич, който се разписа по веднъж в двете полувремена на мача.

Така ФК Холивуд събра актив от 45 точки след 18 изиграни мача, докато вторият Байер Леверкузен събра 36. Днес "аспирините" също постигнаха успех, печелейки домакинството си на Айнтрахт Франкфурт.

Гостите от Гройтер Фюрт издържаха без допуснато попадение до 26', когато Марио Манджукич разпечата пазената от Хесл врата. Хърватинът оползотвори центриране на Томас Мюлер и изведе лидера в първенството напред.

През втората част баварците реализираха и гол на успокоението, който отново бе дело на Марио Манджукич. Лятното попълнение на тима засече топката след корнер на Тони Кроос и в 61' реализира за крайното 2:0.

Седем минути преди края Ариен Робен можеше да направи резултата класически, но холандският национал бе блокиран при опита си за голов изстрел.

szólj hozzá: Bayern vs Greuther Furth 1:0 Mandzukic
szólj hozzá: Bayern vs Greuther Furth 2:0 Mandzukic