Ница изхвърли Лион, Монпелие победи Бордо в дерби-мач

Отборът на Ница, който се намира на 16-о място във френската Лига 1, изхвърли считания за фаворит Лион от турнира за Купата на страната, след като стигна до успех с 3:1 у дома.

Най-интересното в срещата се случи преди да изтекат първите 20 минути. Още в 5-ата минута съдията посочи бялата точка за нарушение срещу играч на домакините. Валентин Ейсарик беше точен и даде аванс на своите.

Само 3 минути по-късно Лион организира добра атака, в която Лисандро Лопес изведе Гомис на чудесна позиция, а нападателят успя да преодолее съпротивата на Оспина - 1:1. Само две минути по-късно обаче Траоре даде нов аванс на Ница, възползвайки се от добро подаване на Диас.

В 15-ата минута Ренато Кивели беше точен след хубав удар и донесе така ценния успех, а до края на срещата гостите така и не намериха начин да обърнат развоя на нещата. В 89-ата минута пък Бишевац си изпроси и червен картон.

В дербито от турнира шампионът Монпелие, който се представя далеч от показаното през миналата година ниво, излъга гостуващия Бордо и спечели с 1:0.

През целия двубой домакините разчитаха на контраатаки и това даде резултат в 61-ата минута, когато топката беше отнета в центъра и тя стигна до Тинхан, който с прекрасен прехвърлящ удар препарира вратаря на „жирондинците".

Така Ница и Монпелие продължават напред към четвърфинлите.