Борусия (Д) удари кръвния враг Шалке

Кървавото дерби между Шалке 04 и Борусия Дортмунд завърши с успех на гостите с 3:1 в изключителен двубой от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионите за 2011 и 2012 година стигнаха до успеха с голове на Обамеянг (14), Шахин (51) и Куба (74), а Майер върна за кратко интригата с попадение в 62'. Като цяло обаче домакините не успяха да се противопоставят на своя кръвен враг.

Победата позволи на Борусия да запази втората си позиция, като тимът има 25 точки, колкото има и Леверкузен. Байерн е с точка пред преследвачите си.

Срещата не започна навреме, като стартът беше отложен с 5 минути заради сериозни сблъсъци между феновете на "Фелтинс Арена", а запалянковците на гостуващия тим засипаха с всякакви предмети и най-вече факли терена преди първия съдийски сигнал.

Куриозното е, че Вайденфелер се опита да говори с ултрасите на Борусия, но дори това не ги спря, а съдията се видя принуден да прибере играчите в съблекалнята. В крайна сметка, ситуацията беше овладяна и срещата най-накрая започна.

Пълният с проблеми тим на Шалке прие играта в своята половина, а Марко Ройс можеше да отбележи рано, но ударът му бе слаб. Той се отчете с още няколко добри отигравания в нападение, но отново нямаше късмет пред гола.

В 14' обаче натискът си каза думата и Пиер Обамеянг се оказа в прегръдките на своите съотборници, след като бързо разиграване между Шахин и Ройс позволи на втория да излезе на отлична позиция, а той подаде на новото попадение на тима, който нямаше проблеми да вкара на празна врата.

До края на първата част гостите можеха да водят поне с още един гол, но Обамеянг, Ройс и Шмелцер бяха отказани от Тимо Хилдебранд. От своя страна домакините можеха да стигнат до изравняване, като получиха дузпа в 30', но Боатенг изпусна.

Втората част почна отлично за гостите, след като в 51' Шахин получи топката на отлична позиция на границата на наказателното поле и стреля силно за 2:0.

Масимислиян Майер успя да върне едно попадение в 62' и Шалке се хвърли да обръща двубоя, но Дортмунд реши всичко при поредната добра атака, в която Мъхитарян се отчете с втора асистенция, а Куба завърши с голов удар за 3:1.