Леверкузен излезе втори след домакински успех

Отборът на Байер Леверкузен изпревари поне временно шампиона Борусия Дортмунд на втората позиция в Първа Бундеслига, след като днес "аспирините" спечелиха с 2:1 домакинството си на Аугсбург в среща от 22-ия кръг.

Така Леверкузен събра актив от 41 точки и вече е втори, докато шампионите от Дортмунд са трети с 39 пункта, но и мач по-малко. По-късно днес "жълто-черните" приемат четвъртия в таблицата Айнтрахт.

Щефан Кислинг изведе "аспирините" напред в средата на първата част, когато таранът отбеляза след асистенция на Гонзало Кастро.

В 75' Ларс Бендер удвои аванса на домакините, възползвайки се от подаване на Кислинг. В самия край гостите върнаха едно попадение, благодарение на Саша Мьолдерс.

За Байер Леверкузен това е 12-и успех от началото на сезона, докато Аугсбург остава в зоната на изпадащите с актив от едва 15 точки на сметката си.

Убедителен лидер с 57 точки е Байерн Мюнхен, който вчера спечели домакинството си на Волфсбург.