Божинов с половин час при нов успех на Виченца

Българският национал Валери Божинов влезе от пейката при важния успех на Виченца с 1:0 над Бреша в среща от 26-ия кръг на италианската Серия Б.

За Виченца това бе втора поредна победа след спечеленото дерби с Верона, като Валери Божинов започна мача от резервната скамейка.

Бившият футболист на Ювентус и Манчестър Сити се появи в игра половин час преди края, когато неговият тим вече имаше гол аванс в резултата. Точен за гостите бе Николо Бригети, който се разписа пет минути след почивката.

Българският футболист се включи активно, но не успя да отправи опасни изстрели по посока противниковия вратар.

Така Виченца събра актив от 25 точки, макар и оставайки на 20-а позиция в зоната на изпадащите. Божинов и компания обаче се приближават все повече до местата, които биха им осигурили малко въздух в битката за спасение.