Шалке продължи с издънките в Бундеслигата

Шалке продължи слабото си представяне напоследък в Бундеслигата, след като тази вечер едва-едва стигна до равенство 2:2 като гост на Майнц в мач от 22-ия кръг на първенството.

Андреас Иваншиц (27) даде аванс на домакините, докато Бастош (41) изравни. Поспек върна преднината на Майнц, но новото бразилско попълнение на кралскосините успя да донесе поне точка на своя нов тим.

Точката обаче оставя Шалке на 8-о място с едва 30 точки, като в началото на кампанията се считаше, че отборът може дори да се намеси в спора за титлата. Майнц пък остава на 7-о място с 32 точки.

Домакините започнаха силно срещата и упражниха натиск на Тимо Хилдебранд, но Шалай и Иваншиц пропуснаха изгодни положения, а вратарят на Шалке трябваше да се намесва при удар с глава на Новески.

Постепенно кралскосините изравниха играта, но не успяваха да стигнат до удобни ситуации за откриване на резултата, а в 27-ата минута положението им стана още по-тежко, след като Иваншиц се възползва от чудесно подаване на Мюлер и откри резултата в полза на Майнц.

Това даде импулс в играта на осминафиналиста в Шампионската лига, като гостите успяха да възстановят равенството 4 минути преди почивката благодарение на новото си попълнение Бастош, който беше и най-добрият играч на терена за закъсалия тим - 1:1.

Янс Келер беше надъхал своите възпитаници на полувремето, като халфовата линия на тима заработи на по-високи обороти, като Дракслер захранваше с пасове нападателите на тима, но до бърз гол не се стигна.

Обратно на показаното от двата отбора през вторите 45 минути Майнц отново стигна до попадение, след като Иваншиц изведе на добра позиция десния бек Поспеч, който закова топката във вратата зад Хилдебранд и направи 2:1 - домакините отново поведоха в резултата.

Това обърка играта на Шалке, като гостите започнаха да действат припряно, но все пак в 82-ата минута отново Бастош се оказа спасителят, след като забоде втория си гол в срещата и донесе точката на борещия се с куп проблеми тим.