Леванте разпиля Твенте и 3 пъти наказа Ники Михайлов

Леванте постигна шестата си поредна победа като домакин през сезона, след като удари с 3:0 Твенте с Николай Михайлов на вратата си.

Под проливния дъжд на стадион „Сиутат де Валенсия" в пристанищния град българският страж на тима от Еншеде капитулира три пъти през второто полувреме, след като преди почивката именно Твенте имаше предимство в играта.

Страхотен гол на Душан Тадич беше отменен заради спорно отсъждане на засада, а след почивката отбраната на холандците им коства загубата в двубоя. Дъглас игра с ръка в наказателното си поле в 60-ата минута и Мичу реализира отсъдената дузпа.

В 78-ата пък колективна грешка на бранителите на Твенте позволи на голмайстора да се превърне в асистент за попадението на Педро Риос, с което резултатът стана 2:0. Отново Риос се възползва в 87-ата минута от неправилна подредба на защитата на гостите. Мичу с удар по диагонала тества рефлексите на Михайлов, който изби топката, но тя попадна на пътя на Риос и той на празна врата без проблеми направи 3:0.

Така за съжаление Твенте продължава без победа участието си в Група L, като продължава да се намира на трето място с 2 точки. Леванте пък постигна втори успех и е втори с 6 пункта - 1 по-малко от лидера Хановер, а последен е Хелзингборг.

В другия мач в Швеция Хановер изтръгна драматична победа срещу Хелзингборг с 2:1, след като Маме Диуф откри резултата в 12-ата минута, но Сантос изравни за домакините в 90-ата. Секунди преди края на мача обаче Дидие Я Конан се разписа, за да донесе 3 точки на тима от Бундеслигата.

През първото полувреме гостите от Еншеде владееха значително повече топката, но въпреки това не стигаха до чисто голово положение. Играчите на Твенте опитваха от всякакви позиции да разиграват и да притесняват бранителиет на домакините, но винаги попадаха в капана на засадата, когато опитваха извеждащи подавания в наказателното поле.

Единственият път, в който Николай Михайлов пък беше тестван на вратата на холандците, беше при удар от 10-ина метра на Папа Диоп по диагонала отдясно, но българският страж успя да парира топката.

Трябва да се отчете и добрата възможност на Леванте в 6-ата минута, когато Хуанлу Гомес получи удобен пас отдясно и стреля фронтално от 8 метра, но не можа да нацели очертанията на вратата.

През останалото време Михайлов рядко имаше поводи да контактува с кълбото, но в 40-ата минута се получи куриозна ситуация с негово участие. Проливният дъжд на стадиона правеше топката хлъзгава и футболист номер 1 на България не можа да я овладее до аутлинията, изпускайки я в корнер. При изпълнението на ъгловия удар обаче Мичел прати топката в трибуните, защото се подхлъзна на мократа трева.

Иначе великолепен гол на Душан Тадич с изстрел от 20-ина метра беше отменен заради засада на Люк Кастайньос, който според страничния рефер е влияел на видимостта на вратаря на Леванте Кейлър Навас. Повторенията показаха, че бившият играч на Интер в действителност е бил зад защитата, но твърде спорно е дали е влияел на ситуацията.

В крайна сметка след много мъки по неудобния терен във Валенсия двата отбора не можаха да се възползват от многото центрирания в наказателните полета и се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Второто полувреме започна по-силно за Леванте, който имаше превес първия четвърт час след паузата и не позволяваше на съперника да изнася топката по желания начин. Въпреки активността на домакините, те не затрудняваха с нищо Николай Михайлов.

За съжаление на Твенте обаче, нелепа ситуация позволи на домакините да поведат в резултата. Тадич центрира от границата на наказателното поле, като топката се удари в ръката на Дъглас и това се оказа достатъчен повод за рефера да отсъди дузпа.

Николай Михайлов хвана ъгъла на изстрела на Мичел от бялата точка, но не можа да предотврати гола в 60-ата минута - 1:0.

Последваха силни моменти за Твенте, които се впуснаха в атаки, но без ясна визия за стигане до изравнителен гол. Липсваха удари в начина на игра на гостите, а и центриранията към наказателното поле не водеха до опасности за противниковата отбрана.

Леванте обаче показа защо е толкова добър в домакинствата си и стигна до втори гол, възползвайки се от грешка в защитата на холандците. Балонно центриране в наказателното поле в 78-ата минута беше проспано от бранителите на Твенте, а Мичел без проблеми върна топката към лявата греда, за да може Педро Риос без проблем на празна врата да я засече в мрежата - 2:0.

До края на срещата Твенте отново се настани в противниковата половина, но по никакъв начин не застраши вратата на Навас.

Отново Риос се възползва в 87-ата минута от неправилна подредба на защитата на гостите. Мичу с удар по диагонала тества рефлексите на Михайлов, който изби топката, но тя попадна на пътя на Риос и той на празна врата без проблеми направи 3:0.