Рубин победи Нефтчи само с 1:0 в Лига Европа

Рубин постигна втората си победа в Лига Европа, след като се наложи с минималното 1:0 в Казан срещу считания за аутсайдер в Група Н тим на Нефтчи (Баку).

Единственият гол в мача бе дело на Алан Касаев в 16-ата минута след подаване на другия ас в състава на Курбан Бердиев - Гьокдениз Карадениз.

Така временно грандът от Русия излиза начело в класирането със 7 точки в актива си, като може да бъде изравнен от Интер, ако „нерадзурите" надвият Партизан на „Джузепе Меаца". Сръбският отбор е трети с 1 точка, колкото е и активът на Нефтчи.

Рубин имаше пълно превъзходство на терена на стадион „Централний" в Казан и отправи цели 16 удара към вратата на съперника. Домакините можеха да се похвалят и със смазващо превъзходство по отношение на владението на топката, но така и не можаха да разпечатат противниковата врата повече от веднъж.

Новият нападател на Рубин Рондон на няколко пъти през второто полувреме излизаше на отлична позиция за стрелба, но не успя да се разпише и да добави още едно попадение на сметката си.

Венецуелецът наказа Интер в 84-ата минута на „Джузепе Меаца" при равенството 2:2 в първия кръг на Лига Европа.