Байерн надигна глава и остави Хамбургер на ръба

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен надигна глава след унизителната загуба с 0:4 от Реал Мадрид в Шампионската лига, като днес баварците спечелиха с 4:1 визитата си на Хамбургер в среща от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата.

Хеттрик за гостите реализира националът Марио Гьотце, който може би демонстративно не отпразнува нито едно от отбелязаните попадения във вратата на Рене Адлер. Талантливият нападател не се чувства щастлив от периодичната си роля в състава на Пеп Гуардиола, което напълно се видя и в днешния следобед в Хамбург. Едно попадение добави и ветеранът Клаудио Писаро.

Точен за домакините бе турчинът Хакан Чаланглу, но неговото попадение падна в момент, когато Хамбургер вече губеше с 0:3 в резултата. Така бившият клуб на Йордан Лечков остава на 16-о място във временното класиране на Първа Бундеслига, което отрежда играенето на решаващ плейоф с отбор от втория ешалон за оставане в елита. Хамбургер разполага с 27 точки, докато Нюрнберг и Айнтрахт Брауншвайг са под чертата със съответно 26 и 25. Което и обещава интригуваща битка за оцеляване в последния 34-и кръг на шампионата.

Байерн пък завоюва 28-а победа от 33 изиграни двубоя до момента, като шампионите увеличиха точковия си актив на 87 пункта. Вторият Борусия Дортмунд е далеч назад с 68, като и двата тима вече очакват предстоящия финал за Купата на Германия помежду им.

Пеп Гуардиола направи някои промени спрямо злощастния мач с Реал Мадрид през седмицата, като Хави Мартинес и Марио Гьотце се завърнаха сред титулярите. Франк Рибери пък изобщо не пътува за Хамбург, оплаквайки се от болки в гърба.

Първата част на "Имтех Арена" завърши с гол аванс в полза на Байерн, който откри резултата в 32'. Марио Гьотце разигра на двойно подаване с Ариен Робен и технично чукна топката зад Рене Адлер за 0:1.

След почивката баварският колос съвсем се развихри, което доведе и до цели три гола във вратата на домакините. В 55' Гьотце успя и да удвои резултата, получавайки кълбото след изпълнение на корнер и стреляйки точно с десния крак.

В 69' германският национал оформи и хеттрика си в двубоя. Рене Адлер боксира бомбен изстрел на Ариен Робен, но Томас Мюлер отклони топката с глава към Гьотце. Последният отново стреля с десния крак и безпроблемно покачи на 0:3.

В 72' Хамбургер върна едно попадение чрез Хакан Чаланглу, но само две минути по-късно Клаудио Писаро сложи точка на спора, вкарвайки за крайното 1:4. Перуанският ветеран не успя да преодолее Адлер при първия си опит, но при добавката успешно реализира с атрактивна ножица.

Hamburger 1-4 Bayern München (All Goals) 03-05...by raghey