Стоилов и Астана газят в Казахстан

Българският треньор Станимир Стоилов и неговият отбор Астана разгромиха Актобе с 6:1 в дербито на кръга в първенството на Казахстан.

Победата свали напрежението от бившия треньор на Левски, Литекс и националния отбор, който отпадна от турнира за Купата на страната, а и поизостана от 1-ото място.

След тази победа Астана има 30 точки от 26 мача, на 4 точки от лидера Кайрат (Алмати), който обаче има и една среща повече. Актобе, който е трениран от Владимир Газаев- син на руската легенда Валерий Газаев, е на 3-о място с 24 точки.

Хеттрик за отбора на Стоилов записа Патрик Твумаси, който откри резултата в 41-ата минута, а през второто полувреме вкара още в 56-ата и в 75-ата минути.

Фокси Кетевоама добави два гола, а шестото попадение беше дело на Дамир Кояшевич от дузпа, отсъдена заради спъване на Кетевоама.

В плейофа за оставане в групата Тобол (Костанай) надви с 1:0 Спартак (Семей), в който играят Даниел Пеев, Николай Дюлгеров и Виктор Генев. Тимът с тримата българи е на последното 12-о място с 15 точки, на 4 от спасителното 10-о място.