Лестър с поредна крачка към сензационния триумф

Отборът на Лестър Сити продължи с феноменалното си представяне във Висшата лига през този сезон и победи с 1:0 Кристъл Палас като гост в мач от 31-ия кръг на шампионата.

По този начин "лисиците" дръпнаха с 8 точки пред втория в класирането Тотнъм, който утре приема Борнемут. Възпитаниците на Клаудио Раниери за пореден път показаха много разумна игра и бяха изключително стабилни отзад, а в атака се възползваха от един от шансовете си, за да стигнат до успеха.

Единственият гол в двубоя отбеляза Риад Марес в 34-та минута след добра асистенция на Джейми Варди.

В последните минути "орлите" натиснаха в търсене на изравнителен гол и можеха да стигнат до него, но удар на Дилейни в 93-та минута се отби от гредата и излезе в аут.

След тази победа Лестър вече има 66 точки и води с 8 пред Тотнъм, който утре приема Борнемут. Кристъл Палас заема 13-та позиция с 33 точки след 12-ия си пореден мач без победа в лигата.