Атлетико даде шанс на Барса да се чувства шампион

Отборът на Спортинг Хихон победи Атлетико Мадрид с 2:1 в мач от 30-ия кръг на Ла Лига, игран на "Естадио ел Молинон" в северния испански град.

Възпитаниците на Диего Симеоне се намираха в добра форма преди този двубой, но допуснаха късен обрат, който значително намалява шансовете им да се борят за титлата през този сезон.

Антоан Гризман изведе Атлетико напред в 29-та минута и по всичко изглеждаше, че "дюшекчиите" ще запишат поредни си успех и суха мрежа в първенството.

В 79-та минута обаче Антонио Санабриаф изравни, а минута преди края на редовното време Карлос Кастро направи обратът пълен и донесе успеха на домакините.

По този начин Атлетико може да изостане с 11 точки от лидера Барселона, ако утре каталунците вземат гостуването си на Виляреал.

Хихон от своя страна се измъкна от зоната на изпадащите и вече заема 17-та позиция с 27 точки. /БГНЕС