Рома се спаси от конфузно поражение срещу Интер (ВИДЕО)

Рома се спаси от неловко поражени като домакин на Интер и все пак стигна до равенство 1:1. след като не можа да материализира превъзходството си на стадион „Олимпико“. „Вълците“ имаха повече аргументи в преследване на крайния успех, но до края се налагаше да се борят за избегване на поражението.

Тактиката на Интер да изчаква на контраатаки и да опита да отбие набезите на домакините си без да изразходва излишни усилия в атака проработи. В 53-ата минута Иван Перишич материализира отлична контраатака на „нерадзурите“ и с прекрасен диагонален изстрел матира Войчех Шчесни. Вратарят на Рома не се намеси по най-добрия начин и позволи от не съвсем чисто положение да се стигне до гол за Интер.

Все пак, Рома успя да изравни резултата в 83-ата минута чрез Раджа Наинголан, който с ножичен изстрел прати кълбото в мрежата на Самир Ханданович, а той бе заблуден от купа играчи пред себе си. Домакините стигнаха до изравняването логично, с оглед на превзъзходсвто си във владението на топката, но реализираха гола от далеч не толкова чисто положение, колкото създадените преди това.

В крайна сметка, справедливостта възтържествува и двата тима поделиха точките, като Рома продължи да води с 5 пункта на Интер в борбата за третото място. „Вълците“ са с 60 точки на заветната позиция, а с 5 по-малко са „нерадзурите“, които изпуснаха отличен шанс да съкратят изоставането си от столичани.

HD Roma 1:1 Inter – Highlights 19/03/2016by OfficialGoals