Болоня спря впечатляваща серия на Рома

Тимът на Рома прекъсна вдъхновяващата си серия от четири поредни победи в италианската Серия А, след като днес "джалоросите" изненадващо се препънаха при домакинството си на Болоня, завършвайки наравно 1:1 на своя "Стадио Олимпико".

И двете попадения във Вечния град паднаха през вторите 45 минути, като първо неостаряващият Марко Ди Вайо изведе Болоня напред след 56 минути игра, а малко по-късно босненският национал Миралем Пянич възстанови равенството. Преди днешния сблъсък воденият от Луис Енрике състав бе спечелил последователно срещу Наполи, днешния си опонент Болоня, Киево и Чезена, но серията на столичани бе прекъсната в крайно изненадващ момент.

Капитанът Франческо Тоти и младият Фабио Борини поведоха атаката на домакините, докато Ерик Ламела и Миралем Пянич внасяха креативност от по-задна позиция. Извън състава на Енрике бяха Даниеле Де Роси, Пабло Освалдо и Николас Бурдисо.

През първата част обаче гостите от Болоня се отбраняваха добре и не позволиха на своя домакин да открие резултата. В началните минути Тоти се опита да отбележи, а до края на полувремето и удар на Фабио Борини не намери целта.

Далеч по-интересно на "Олимпико" стана след почивката, когато се стигна и до развръзката в двубоя. Гостите от Болоня взеха аванс чрез Марко Ди Вайо в 56', като с основна вина за попадението бе бразилският централен бранител Жуан. Една силно изритана от вратаря топка бе насочена към Ди Вайо, а груба грешка на "кариоката" позволи на ветерана да се озове срещу Стекеленбург, отбелязвайки за 0:1.

Крайното 1:1 бе оформено шест минути по-късно, когато Миралем Пянич върна попадението за своя тим. Босненецът получи възможност да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Жиле, като с техничен удар прати кълбото зад белгийския вратар. За съжаление на "Олимпико" обаче, футболистите на Рома така и не намериха път към второ попадение, което и щеше да им донесе всичките три точки. Така "вълците" събраха актив от 32 точки след 20 изиграни мача в Серия А, което и им отрежда 6-та позиция във временното класиране. Болоня остава в долната половина на таблицата с 21 точки.